Zobacz temat - [r400 1.4 16v 99'] dziwne odgłosy i gaśnięcie silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r400 1.4 16v 99'] dziwne odgłosy i gaśnięcie silnika

mattipoz - Sob Cze 18, 2011 19:00
Temat postu: [r400 1.4 16v 99'] dziwne odgłosy i gaśnięcie silnika
Witam!
Dziś podczas jazdy przy wciśnięciu gazu słychać było dziwny dźwięk. Tylko przy wciskaniu pedału gazu. Dojechałem pod dom chciałem zaparkować i przy parkowaniu mi zgasł na tyle że nie mógł odpalić za 1 i drugim razem. Dławiąc się odpalił za trzecim. Jaką tutaj usterkę widzicie? Zimą wymieniałem świece, aku na pewno jest dobry. Ostatnio miałem "kołysanie" obrotami więc może to przetwornica(pojawia się to czasami więc zbagatelizowałem to), ale nie chce strzelać więc proszę o rada.Pozdrawiam

sobrus - Wto Cze 21, 2011 11:59

Ten dziwny dzwięk mnie niepokoi bo większość usterek tak się raczej nie objawia.
Jeżeli dochodził z obudowy rozrządu to ja bym go na początek sprawdził i nie odpalał samochodu bez pewności że jest z nim wszystko w porządku.

mattipoz - Czw Cze 23, 2011 10:25

sobrus napisał/a:
Ten dziwny dzwięk mnie niepokoi bo większość usterek tak się raczej nie objawia.
Jeżeli dochodził z obudowy rozrządu to ja bym go na początek sprawdził i nie odpalał samochodu bez pewności że jest z nim wszystko w porządku.

Co do rozrządu jestem spokojny bo na wiosne wymieniałem silnik.

Co do tej sytuacji to po odpalił mi normalnie na drugi dzień. Zauważyłem że obroty mi skaczą dopiero po pewnym czasie. Przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i hamowaniu obroty powinny stanąć na 1tys a hamując do końca spadają na tyle że gaśnie silnik często i odpala bardzo ciężko. Ktoś mi powie co jest do wymiany?
Ogólnie jest tak, że jak silnik "ostygnie" obroty są w normie.Proszę o pomoc Pozdrawiam

baksik28 - Czw Cze 23, 2011 11:20

Sprawdz krokowca i korek od zbiorniczka wyrownawczego bo moze byc to zwiazane z uszczelka pod glowica. U mnie pomogla wymiana korka od zbiorniczka a u brata gdy mial problem z obrotami byly to oznaki padajacej uszczelki.