Zobacz temat - [R600] Wymiana hamulców
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Wymiana hamulców

Gegan - Czw Cze 30, 2011 17:58
Temat postu: [R600] Wymiana hamulców
Witam wszystkich.

Od pewnego czasu ręczny mam jedynie w prawym kole (jaki ręczny jest w R600 każdy wie - prawie go nie ma). Pomijając fakt braku ręcznego, który bądź co bądź by się czasem przydał, dobre byłyby też dobre hamulce z tyłu.

Wpadłem na pomysł, żeby wymienić zaciski (jak będzie trzeba, to może też tarcze i klocki, ale wolałbym oczywiście nie) w tylnych kołach. Aktualnie mam standardowe niewentylowane tarcze. Nie chodzi mi o jakiś super tunning, czy coś, tylko o sprawne hamulce od innego modelu / od innej marki.

Czy ktoś coś takiego kiedyś robił? Czy mój pomysł w ogóle ma jakieś szanse na powodzenie?
Jeśli możecie, to doradźcie mi jaki samochód ma na tyle podobne hamulce i na tyle inną konstrukcję żeby działała, na tyle podobną, żeby w ogóle dało się to zamontować.

Serdecznie pozdrawiam.

PS: Przeniosłem ten temat z działu Tuningowego, bo właściwie to raczej nie tuning...

Zubek - Sob Lip 02, 2011 10:15
Temat postu: Re: [R600] Wymiana hamulców
Gegan napisał/a:

(jaki ręczny jest w R600 każdy wie - prawie go nie ma).


Skąd taka pesymistyczna opinia? W moim R600 ręczny jest bardzo dobry. Piąty ząbek i auto wgniata w asfalt przy próbie ruszenia.

Gegan - Sob Lip 02, 2011 11:51

Zubek, Masz seryjne hamulce tarczowe? Regenerowałeś zaciski?

Mój samochód nawet nie zwalnia jak zaciągnę ręczny podczas jazdy. Na postoju jak zapomnę puścić, to też ruszam bez problemu. Jest bezużyteczny. W zeszłym roku musiałem wymienić tłoczki bo hamulce się zapiekały co chwila. W efekcie tego mam bardzo umowny ręczny i to tylko w prawym kole. Jeżeli starczy regeneracja (starczy na więcej niż sezon), to może być i to.

Zubek - Sob Lip 02, 2011 11:59

Jakiś czas temu też miałem słabszy ręczny (ale był). Wymieniłem tarcze (TRW) i klocki (Ferodo). Zacisków i tłoczków nie ruszałem. Od tej wymiany na ręczny nie narzekam.
marthinez - Sob Lip 02, 2011 15:15

Gegan napisał/a:
Jeżeli starczy regeneracja (starczy na więcej niż sezon), to może być i to.
Wystarczy na dużo dłużej. Tylko niech ta regeneracja będzie porządna z dokładnym czyszczeniem i wymianą wszystkich gumek na nowe.

Swojego jak kupiłem też nie miał ręcznego, ba nie miał nawet tylnego roboczego. Tarcze były zardzewiałe od nieużywania.
Regeneracja pomogła i do tej pory (będzie prawie 5 lat) tył jest jak igła.

Darulek - Sro Lip 06, 2011 00:47

Ja mam ręczny jaki był jak go kupiłem z ponad rok temu nic tam nie ruszałem i nie mogę narzekać na ręczny :?: Może trzeba po prostu wszystko wymienić na nowe ??