Zobacz temat - [MG F] Dziwne objawy przy przyspieszaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MG F] Dziwne objawy przy przyspieszaniu

mg1989sos - Pon Lip 04, 2011 09:55
Temat postu: [MG F] Dziwne objawy przy przyspieszaniu
Witam.
Ostatnio autko zaczęło się dziwnie zachowywać, jeśli chce szybko przyspieszyć, wcisnę mocniej gaz, to obroty idą w górę ale auto nie przyspiesza, dopiero po odpuszczeniu gazu i powolnym dodaniu zaczyna się zbierać, nie zawsze tak jest tylko od czasu do czasu.

Czy możliwe że to wina sprzęgła czy raczej uszczelka pod glowicą ?



i jeszcze dodatkowe pytanie, przy jakim przebiegu wymienia się rozrząd w wersji VVC ? i gdzie na śląsku można to zrobić ?

Kozik - Pon Lip 04, 2011 10:46

jak obroty idą do góry a prędkość nie to zdecydowanie sprzęgło się skończyło
mg1989sos - Pon Lip 04, 2011 11:21

tak myślałem, jakie koszta mnie czekają ?
Kozik - Pon Lip 04, 2011 15:13

widziałem chyba ostatnio w tomateam sprzęgło nationala za 380zł chyba, ponoć jest ok. przymierzam się do zakupu bo u mnie się też sprzęgło kończy
Mad - Pon Lip 04, 2011 15:17

Ja mam nationala, od kwietnia jakoś, pomimo ostrego użytkowania nadal jest ok, wiec moge z czystym sumieniem polecić
mg1989sos - Pon Lip 04, 2011 16:07

a jak z tym rozrządem ? przy jakim przebiegu wymieniać ?
practicator - Pon Lip 04, 2011 16:22

ten national ponoć w porządku jest. nie warto przepłacać za coś lepszego/oryginał.

przygotuj się na spore koszta jeśli chodzi o wymianę. i nie warto jechać z tym do byle kogo, bo wymiana sprzęgła w MGF to nie taka prosta rzecz. najłatwiej opuścić całe sanki i silnik, i tak rozpołowić skrzynię, ale do tego potrzeba pompki do zawieszenia (najbliżej masz chyba w piekarach śląskich)

ja się będę wybierał w okolice Radomia - Mad swoje wymienił z robocizną za ok 500 zł. w ciągu jednego dnia.

[ Dodano: Pon Lip 04, 2011 16:22 ]
rozrząd robi się po zakupie. wytrzymuje 75-100k km, ale warto choćby sam pasek wymienić wcześniej, bo jak pęknie to koszta robią się b. duże.

mg1989sos - Pon Lip 04, 2011 16:46

gdzie w piekarach ? mogę prosić jakiś namiar na warsztat ?
Mad - Pon Lip 04, 2011 17:30

My mamy gościa z którym opracowalismy jak to zrobić bez opuszczania sanek, w jeden dzien, natomiast w warsztatach które specjalizują się w Rover MG, jak np. w Krakowie, będą Ci chcieli wszystko wyjmować przez co samochód postoi tam pare dni, no i zapłacisz za całe rozbieranie, wymianę oraz dodatkowo pompowanie zawieszenia, w KrK ponoć 800pln, u naszego 200PLN.
mg1989sos - Pon Lip 04, 2011 18:15

Mad napisał/a:
My mamy gościa z którym opracowalismy jak to zrobić bez opuszczania sanek, w jeden dzien, natomiast w warsztatach które specjalizują się w Rover MG, jak np. w Krakowie, będą Ci chcieli wszystko wyjmować przez co samochód postoi tam pare dni, no i zapłacisz za całe rozbieranie, wymianę oraz dodatkowo pompowanie zawieszenia, w KrK ponoć 800pln, u naszego 200PLN.



no to może Cię odwiedzę i ten serwis przy okazji, możesz dać mi na niego jakiś namiar ?

Mad - Pon Lip 04, 2011 19:17

napisz PW do Lukasz07 bo to jego sąsiad praktycznie, nie jest to serwis a zwykły warsztat, ale juz 2 MGFy są u niego naprawiane wiec chłopak ma pojęcie, ja jestem zadowolony :)
mg1989sos - Wto Lip 05, 2011 13:16

znalazłem w sosnowcu warsztat w którym gość już podobno robił kilka MG F, wymiana sprzęgła - 350zł , wymiana rozrządu - 250zł

no i 2-3 dni ....

practicator - Wto Lip 05, 2011 19:29

jak masz na miejscu, to taniej raczej nie znajdziesz... a 3 dni to bez samochodu przeżyjesz :) akurat będziesz mógł spokojnie popić :)