Zobacz temat - [R75] Nie odpala po wymianie wysprzeglika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nie odpala po wymianie wysprzeglika

slawek_wegner - Pon Lip 11, 2011 19:09
Temat postu: [R75] Nie odpala po wymianie wysprzeglika
Witam problem zaczoł sie jak padł mi wysprzeglik, rozebrałem auto wymieniłem wysprzeglik i po złożeniu auto nie odpala pompy elektryczne podają paliwo natomiast po odkręceniu rurki wchodzącej do listwy rozdzielajacej paliwo do wtrysków i próbie odpalenia paliwo nie leci, wymieniłem zawór wysokich ciśnien i nic sprawdziłem kostke i po przekreceniu stacyjki pokazuje sie napiecie 8,5 volta. Czy jedynym rozwiązaniem jest wymiana pompy wysokichciśnień? A moze jest inny problem?
kris-tofer - Pon Lip 11, 2011 23:29

Kręci rozrusznik? może zapomniałeś przykręcić masę.
slawek_wegner - Wto Lip 12, 2011 09:04

Kreci ale pompa wtryskowa nie podaje paliwa na listwe.
kris-tofer - Wto Lip 12, 2011 11:50

a z pompy niskiego ciśnienia i z filtra paliwa leci ropa i działa ta pompa po włączeniu zapłonu? może nie podłączyłeś tam kostki elektrycznej do pompy i do filtra
slawek_wegner - Wto Lip 12, 2011 14:32

Tak wszystkie pompy elektryczne podaja, paliwo dochodzi az do pompy wtryskowej i dalej juz nie podaje silnik kreci.
kris-tofer - Wto Lip 12, 2011 22:47

A pompy wysokiego ciśnienia, listwy i wtrysków nie ruszałeś? dziwna sprawa...
Pompa CR napędzana jest łańcuchem rozrządu...
czujnik położenia wału korbowego (pod rozrusznikiem) i czujnik położenia wałka rozrządu podłączony?

slawek_wegner - Sro Lip 13, 2011 17:12

Nie ruszałem a czujniki sa podłączone auto pojechało do mechaników bo potrzebny bedzie pewnie podłączenie do kompa , a to auto całe jest dziwne :wink:
longer86 - Sro Lip 13, 2011 18:41

Coś te wielkopolskie 75/ZT szwankują. mój nie odpala od 3 tygodni, postawiony w poniedziałek do warsztatu w Puszczykowie (info ze strony klubowej). Dzwonię dzisiaj czy coś wiadomo i usłyszałem że jutro się wyjaśni. Chcą podmienić czujnik wałka, resztę posprawdzali i niby ok a nie pali. Jeśli nie czujnik wałka to rozkładają ręce i chcą odesłać do elektryka.
sknerko - Sro Lip 13, 2011 19:06

longer86, a czy ty nie miałeś zalanego podszybia i kompa jednocześnie? Bo może komp się rozszczelnił i zdechł.
longer86 - Sro Lip 13, 2011 19:31

sknerko napisał/a:
longer86, a czy ty nie miałeś zalanego podszybia i kompa jednocześnie? Bo może komp się rozszczelnił i zdechł.


podszybie było zalane, ale woda nie sięgnęła kompa tylko delikatnie filtr. Mechanik sam dzisiaj mówi że dobierał się do kompa i jest suchy więc to nie to, po za tym jak "podtrzymywali auto przy życiu" za pomocą plaka to sprawdzali na kompie dane z czujników na bieżąco. więc to nie to