Zobacz temat - [Accord 2.0TD 99r] łącznik elastyczny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Accord 2.0TD 99r] łącznik elastyczny

Kulmas - Wto Lip 12, 2011 11:15
Temat postu: [Accord 2.0TD 99r] łącznik elastyczny
Witam

Panowie mam na 99% do wymiany łącznik elastyczny wydechu. Chciałem się dowiedzieć o cene w sklepie w gdańsku ale muszę podać wymiary a ich nie znam. czy nie wiecie jakie powinny być do mojego auta? czy znacie możę jakiś sklep internetowy gdzie bym taki dostał do swojego auta. Czy rozmiar jest zawsze taki sam w danym aucie czy przy każdym aucie trzeba mierzyć. chodzi mi o to że od 2tyg jestem w nowej pracy i niemam możliwości się zerwać z pracy i udać gdzieś na kanał zmierzyć. według mnie to w sklepie powinni wiedzieć jaki wymiar do mojego auta pasuje bo maja swoje katalogi przecież. pozdrawiam

victorarmy - Czw Lip 14, 2011 14:15

Kiedyś i mi się zdarzyło, że musiałem wymienić ten łącznik, ale poszedłem grzecznie do sklepu motoryzacyjnego, ładnie dygnąłem :D , powiedziałem o co mi chodzi i pan mi zamówił część na popołudnie (teraz zazwyczaj tak sklepy działają). jedynie nie pamiętam, czy na warsztacie mi to wspawywali czy mocowali za pomocą obejm :/
andrew0503 - Czw Lip 14, 2011 21:50

Najprościej to podjechać do warsztatu gdzie zajmują się tłumikami, złącze dopasują, wspawają, żaden problem. Złącze ok. 50-70 zł, robocizna, ja płaciłem 40 zł. Chyba, że chcesz wymienić sam to wtedy warto zmierzyć, no i kwestia czy będziesz wspawywał czy montował na obejmach :wink:
Kulmas - Sro Lip 20, 2011 08:22

no właśnie mi Pan w sklepie nie mógł pomóc bez wymiarów. A jeżęli chodzi o sposób mocowania to lepiej wspawać czy na obejmach zamontować? na obejmach może być wygodniej przy ewentualnej kolejnej wymianie (no i sam bym to zrobił) wspawany natomiast chyba lepiej będzie trzymał. Wolał bym na obejmach ale jak ma być gorzej to wole wspawać. co polecacie? a Jeszcze takie pytanko. Bo może ten łącznik nie jest do wymiany. Na pewno jest dziórawa ta siatka bo widać dziórę natomiast nie widzę żeby była na wylot. z ilu warstw ta siatka się składa. może on jednak jest ok. a pomyślałem o wymianie bo auto lekko drży szczególnie przy obrotach ok 3tyś. i może głośniej chodzi i nie wiem czy ten odgłos i drżenie się wydobywa z tego łącznika czy z pracy silnika albo turbinki.

[ Dodano: Sro Lip 20, 2011 08:22 ]
No i lipa. Byłem w warsztacie i łącznik jak i cały wydech mam ok. To ja już nie wiem od czego drży. Może jakaś poduszka. Wymieniałem ostatnio tą przy alternatorze bo była cała popękana. Pewnie jakaś inna też do wymiany. teraz mam takie pytanko czy dam rade sam je wymienić czy tylko warsztat? może polecacie jakiś zamiennik w rozsądnej cenie? bo ceny na tomateam.pl jak zobaczyłem to się załamałem. ja kupiłem ta obok alternatora za ok 100zł na allegro a tu jedną widzę za 340zl. Maaasakra