Zobacz temat - [MG ZR 160] Przednia prawa opona trze o amortyzator.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] Przednia prawa opona trze o amortyzator.

nikhil - Czw Lip 14, 2011 20:23
Temat postu: [MG ZR 160] Przednia prawa opona trze o amortyzator.
Kupiłem go nie dawno wiem ze miał małą stłuczkę z prawej strony(felga lekko uszkodzona) i to koło podczas jazdy ociera o amortyzator czuć zapach palonej gumy. Jaka może być przyczyna? Rozmawiałem z mechanikiem powiedział że być może jest skrzywiony amortyzator. Niestety idzie teraz na urlop nie wiem czy ryzykować z inny fachowcem. :/
flapjck1 - Czw Lip 14, 2011 20:37

prawie na bank amor krzywy i modl sie zeby tylko to
marcinmarcin - Czw Lip 14, 2011 23:53

Tam normalnie jest z 0,5cm luzu tylko, więc wystarczy minimalne skrzywienie i będzie obcierać. Możesz mieć jeszcze krzywą zwrotnicę, lub (wersja idealna może 1% szansy) że ruszyło amorem w miejscu mocowania do zwrotnicy - sprawdź sobie połączenie amora - taka obejma. No i oczywiście geometria laserowa Cię nie minie - inaczej będzie się z d..py prowadził i darł opony (a tu drogie kondonki jak cholera...)
nikhil - Pią Lip 15, 2011 07:50

Jadę dzisiaj do mechanika niech sprawdza mam nadzieje że nie będzie nic aż tak poważnego. Chciał sobie człowiek kupić coś niebanalnego do jazdy i teraz ma. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrowienia
Bumelant - Pią Lip 15, 2011 15:53

Jak amor to i wachacz polecial - nie ma sily. Ja bym się tam cieszył akurat, że masz niebanalne - akurat te części nie są tak drogie w tym przypadku. Pomyśl jakby przyszło w jakimś audiku elementy aluminiowe zawieszenia zdobyć lub w innym wielowachaczu. Powodzonka
nikhil - Nie Sie 28, 2011 16:00

Nie ma na razie ostatecznej diagnozy czekam do 1 sierpnia kiedy mechanik wróci. Jest polecany na forum więc nie będę ryzykował w innym miejscu.

[ Dodano: Nie Sie 28, 2011 16:00 ]
Samochód naprawiony, był skrzywiony jeden amor. Wymienili parę ale pojawił się problem, sprężyny są trochę za krótkie a amortyzatory wyjęte z MG są też firmy Delphi ale jest to inny model niż kupione w Tomateam nie wiem czy poprzedni właściciel coś zmieniał czy też amorki teraz produkują inne. Ponieważ nie było alternatywy jest jak jest , mechanik stwierdził że powinno być dobrze.

marcinmarcin - Wto Sie 30, 2011 00:08

nikhil napisał/a:
sprężyny są trochę za krótkie a amortyzatory wyjęte z MG są też firmy Delphi ale jest to inny model niż kupione w Tomateam nie wiem czy poprzedni właściciel coś zmieniał czy też amorki teraz produkują inne.
Jak dużo za krótkie, to polecam kupić używki z anglika o małym przebiegu... bo może się okazać że na jakiejś dziurze wyleci sprężyna z mchpersona (musi być ściśnięta). Niestety matoły robią teraz "uniwersalne" do wszystkiego od 200/25/ZR. Efekt taki że amor za długi do skróconych sprężyn ZR.

[ Dodano: Wto Sie 30, 2011 00:08 ]
Pogadaj z PHJowi, może będzie miał jakiś pomysł, albo namiar na częśći, a masz go rzut beretem od siebie...