Zobacz temat - [R 25] co myslicie o tym aucie [EDIT PIERWSZY POST]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [R 25] co myslicie o tym aucie [EDIT PIERWSZY POST]

ulic - Pią Lip 15, 2011 08:17
Temat postu: [R 25] co myslicie o tym aucie [EDIT PIERWSZY POST]
Witam,
stary post...
Cytat:

Ostatnio poszukuje samochodu używanego i R25 wpadł mi w oko, przyznam że nigdy za Rover'kami się nie oglądałem, a znajomi niemają o tej marce przychylnych opinii (drogie części, awaryjne itp itd), ale auto mi się bardzo spodobało (miłość od pierwszego wejżenia?)
Poniżej link do jednego modelu który w mieście znalazłem, co myślicie?
Kod:
http://otomoto.pl/rover-25-1-4l-klima-zadbany-C16729260.html



a co myślicie o tym?

Kod:
http://dariuszkowal.otomoto.pl/rover-25-zarejestrowany-C17995800.html


pomijam że na jednym zdjęciu jest honda...
dziś po komisach kilka roverkow oglądałem, temu który wcześniej pokazywałem kwiatki z silnika wyrastały... i jedna 200 która miała wszystkie usterki typowe dla modelu opisywane na forum(HGF, nawiew... etc) ale jeździła( tylko troche w prawo znosiło :mrgreen: )

colin1983 - Pią Lip 15, 2011 10:58

http://otomoto.pl/rover-2...-C16729260.html
- obudowa lusterka poklejona taśmą
-koła ala opel kadett
-brak zaślepki w zderzaku
-brak fotek silnika
-zmieniona kierownica
-brak niklowanej listwy nad tablicą

bociannielot - Pią Lip 15, 2011 11:12

nie brał bym tego egzemplarza - jak widzę te alusy przeszczepione zapewne w komisie to sobie od razu myślę co jeszcze oni tam powymieniali żeby zysk z maksymalizować... no chyba że masz rzut beretem to wtedy możesz BARDZO DOKŁADNIE go obejrzeć
leszczu - Pią Lip 15, 2011 11:15

Odpuść go od razu. Jak to jakiś składak połowa części od R200. :/ Ale co tu spodziewać się za taką kasę. Za w miarę zadbana R25 trzeba dać około 9500 zł. :wink:
ulic - Pią Lip 15, 2011 11:39

Ok, tą bryke sobie podaruje,
Powiedzcie mi jak z dostępem do części zamiennych do R25,
oraz czy są to auta awaryjne, generalnie model mi się podoba, ale boje się że koszta eksploatacji mnie zjedzą...

colin1983 - Pią Lip 15, 2011 11:46

ulic napisał/a:
Powiedzcie mi jak z dostępem do części zamiennych do R25,
nie ma problemu z częściami
ulic napisał/a:
oraz czy są to auta awaryjne, generalnie model mi się podoba, ale boje się że koszta eksploatacji mnie zjedzą...
generalnie r25 jest mało awaryjny wszystko zależy od tego w jakim stanie jest auto a co do kosztów eksploatacji to nie są duże
leszczu - Pią Lip 15, 2011 12:00

colin1983, dobrze pisze. Polać mu. :mrgreen:
ulic - Pią Lip 15, 2011 12:21

Wyczytałem gdzieś że poza orginalnymi częściami rovera, do R25 pasują też z hondy jakiejś, prawda to ?
oraz
ewentualne naprawy/remonty tylko u mechaników polecanych na roverki.pl
czy można iśc do "pierwszego-lepszego" mechanika i też da radę ?

Generalnie jak już pisalem R25 mi się bardzo spodbało, staram się teraz podejść z "chłodna głowa" do ewentualnego zakupu.

leszczu - Pią Lip 15, 2011 12:24

Niektóre części są wymienialne z Hondą.
Kumaty mechanik powinien sobie poradzić nawet i z roverkiem. :wink:

bociannielot - Pią Lip 15, 2011 13:30

ulic napisał/a:
staram się teraz podejść z "chłodna głowa" do ewentualnego zakupu

no i to jest dobre podejście - najważniejszcze żebyś sprawdził auto pod kątem HGF(uszczelki pod głowicą) czy nie ma śladów majonezu w oleju, brudu w zbiorniczku z płynem chłodzącym, itd... no i ogólny stan też jest ważny - czyt. czy wszystko działa jak należy :-) Jak kupisz zadbany egzemplarz to powinien Ci posłużyć, ale raczej ciężko o taki w komisah

ulic - Pią Lip 15, 2011 14:23

No te z komisów nie najładniejsze, poszukam czegoś w lepszym stanie.
Aczkolwiek ciągle boję się ogólnej opinni o awaryjności roverów...

leszczu - Pią Lip 15, 2011 14:40

A kogo to opinie ?? Mieli kiedyś do czynienia z tą marką ??
ulic - Pią Lip 15, 2011 17:15

No właśnie żaden ze "znawców" nigdy rovera nie miał, ciekawe skąd taka opinia
leszczu - Pią Lip 15, 2011 18:03

Nie zna się auta to najlepiej powiedzieć, że to gów...
Co pewnie znajomi namawiają na vw, audi . :mrgreen:

ulic - Pią Lip 15, 2011 20:46

dokładnie, a to jakiś golfik, albo jakiś japończyk, nic ciekawego.
komik88 - Pią Lip 15, 2011 23:54

to im powiedz żeby sobie sami jeździli szmelcvagenem :) roverki to super autka, mialem dwa, teraz mam MG ale to w sumie jest to samo, świetny samochód, bez awaryjny, tani w utrzymaniu i dupeczką się podobają hehe :)
memphisto - Sob Lip 16, 2011 00:10

komik88 napisał/a:
i dupeczką się podobają hehe


nie ma wyboru - muszę się zgodzić ZR podoba się większości dziewczyn jakie znam :mrgreen:

Choć zabawne jest to, że jednogłośnie R25/ZR są ładne R75 / ZT są ładne a R45/ZS nie podoba się żadnej :P nie wiem o co w tym chodzi bo dla mnie ZS jest akurat najładniejszy :mrgreen:

komik88 - Sob Lip 16, 2011 08:43

mi się każdym MG podoba :) wiesz co może ZS się też im podoba tylko tu może odgrywać kolor duzą role.. :)
ulic - Sob Lip 16, 2011 09:10

no roverek(R 25) to zdecydowanie ładne autko, teraz tylko muszę znaleźć na śląski jakiś w dobrym stanie za rozsądną cene... :mrgreen:
szoso - Sob Lip 16, 2011 09:46

Audi i VW to nie są auta bezawaryjne i niezawodne, miałem się okazję o tym przekonać użytkując je
jeżdżąc przeszło 3 lata Roverem nie żałuję że go kupiłem, koszty eksploatacji są dużo niższe niż Audi/VW
zależy na co się trafi, jak na szrota to niestety trzeba trochę kasy władować, zwracaj uwagę co będziesz kupował i nie będzie problemów

leszczu - Sob Lip 16, 2011 11:51

komik88 napisał/a:
i dupeczką się podobają hehe :)

I ten argument powinien cię ulic, przekonać do roverka na 100%.

ulic - Sob Lip 16, 2011 19:32

leszczu zdecydowanie najbardziej przekonujący argument :mrgreen:

[ Dodano: Sob Lip 16, 2011 19:32 ]
powiedzcie mi czy uwagi z wątku: "ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA" dotyczące R200, odnoszą się też do R25 ?

leszczu - Nie Lip 17, 2011 10:54

ulic napisał/a:
powiedzcie mi czy uwagi z wątku: "ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA" dotyczące R200, odnoszą się też do R25 ?

Tak. :wink:

memphisto - Nie Lip 17, 2011 22:51

ulic, w razie problemów z zakupem itp pisz PW i pojedziemy oglądać razem roverka jakiegoś (niedawno właśnie jechałem z typem z forum i ktoś jest szczęśliwym posiadaczem takiego R :) ) także pisz pw podskoczymy wspólnie i powinno być dobrze a i z ceny coś "urwiemy"
ulic - Wto Lip 19, 2011 07:40

żeby naprawic powstały bałagan...
co myślicie o tym, pomijam że na jednym zdjecu honda :P
Kod:
http://dariuszkowal.otomoto.pl/rover-25-zarejestrowany-C17995800.html

szoso - Wto Lip 19, 2011 07:49

jak chcesz dawać inne auta do oceny to pisz kolejno w postach i nic nie aktualizuj bo robisz bałagan
szylozbi - Pią Lip 22, 2011 13:10

Znam ten samochód, jak na benzyniaka z tego roku to cena wysoka, do niedawna stał po 9200 z tego co pamiętam. Sam samochód jest ok, ale ja bym od tego komisu nic nie kupił, bo zrobił na mnie złe wrażenie. Samochodów na placu koło 20, a handlarzy w komisie z 4 i łażą za tobą krok w krok coś opowiadając. Nie lubię czegoś takiego, ale to tylko moje zdanie.