Zobacz temat - [r416] gaz przy pełnym baku wyłącza sie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r416] gaz przy pełnym baku wyłącza sie

dawidd - Pon Lip 18, 2011 08:12
Temat postu: [r416] gaz przy pełnym baku wyłącza sie
Witam
Wczoraj po raz pierwszy po tankowaniu do pełna i rozwinięciu prędkości powyżej 140 gaz zaczął mi piszczeć jak by sie skończył i przełączył sie na benzynę. Wskaźnik gazu pokazuje full. Sprawdzałem kilkakrotnie i tylko przy wyższych prędkościach tak się dzieje, jadąc wolniej jest ok. Filtry maja ok 2,5tys km, pod maska nie ma nieszczelności gazu. Co może powodować taki objaw?
Instalacja to 4gaz (stag300)

gregor13 - Pon Lip 18, 2011 08:24

Mam podobnie, ale nie zawsze. Może to kwestia ustawienia odcięcia dopływu LPG powyżej iluśtam obrotów?? W końcu w PL dozwolona max prędkość to 140 km/h, więc auto się buntuje powyżej tego :mrgreen:
sobrus - Pon Lip 18, 2011 09:27

Jaki to reduktor?Myśle że nie wyrabia się. Ciśnienie spada i przełącza się na benzynę.
BoloSr - Pon Lip 18, 2011 09:49

sobrus napisał/a:
Jaki to reduktor?Myśle że nie wyrabia się. Ciśnienie spada i przełącza się na benzynę.


znajac zycie pewnie alaska :) :)

gregor13 - Pon Lip 18, 2011 09:52

Ja mam Scorpiona i tak jak napisałem, zdarza mi się to, ale nie zawsze. Chociaż wczoraj przy ostrym przyspieszeniu i przy 5,5 tys. obrotów nastąpiło przełączenie na Pb. Silnik miał swoją temperaturę, a poziom LPG to gdzieś połowa zbiornika.
BoloSr - Pon Lip 18, 2011 09:54

gregor13 napisał/a:
Ja mam Scorpiona i tak jak napisałem, zdarza mi się to, ale nie zawsze. Chociaż wczoraj przy ostrym przyspieszeniu i przy 5,5 tys. obrotów nastąpiło przełączenie na Pb. Silnik miał swoją temperaturę, a poziom LPG to gdzieś połowa zbiornika.


to widocznie masz ustawione ze przy takich ma sie przelaczac bo umnie takie cuda sie nei dzieja a mam ustawione na 6 tys :) :)

dawidd - Pon Lip 18, 2011 11:09

firmy reduktora nie sprawdzilem ale podlaczylem kompa i w bledach wyszlo mi: blad napiecia i napiecie za niskie dla lpg. Co moze powodowac takie bledy?alternator?Sprawdzalem go na roznych obrotach z obciazeniem i bez i raczej nie ma sie do czego doczepic

[ Dodano: Pon Lip 18, 2011 11:09 ]
reduktor to:ZAVOLI TYPE ZETA

des - Pon Lip 18, 2011 21:31

Mi takie błędy wyskakiwały jak odpinałem aku.