Zobacz temat - [ Range Rover ] witam! mam problem z uruchomieniem!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [ Range Rover ] witam! mam problem z uruchomieniem!

tataa - Pią Lip 22, 2011 12:52
Temat postu: [ Range Rover ] witam! mam problem z uruchomieniem!
Witam ,jestem tu nowy ! Widzę ,że to forum to istna kopalnia wiedzy , mam nadzieję ,że pomożecie i mi :)

Otóż w moim Range Roverze przestał chodzić centralny z pilota w kluczyku(mam tylko jeden kluczyk) po otwarciu z kluczyka nie reaguje na nic , na desce pokazuje same błędy i w ogóle nie kręci rozrusznik. Oddałem go niedawno do "fachowca" skasował 1000zł i zrobił! mówił coś że problem w mechanizmie centr.zamka, dodatkowo zepsuł możliwość otwarcia z kluczyka :( po paru dniach problem powrócił! "fachowiec się wypiął" macie jakieś pomysły lub ,znacie elektronika z d.śląska który by podołał ?

adamsky - Pią Lip 22, 2011 12:56

tataa napisał/a:
"fachowiec się wypiął"

ale
tataa napisał/a:
skasował 1000zł


i ja bym do niego jednak wrócił i reklamował usługę.
tataa napisał/a:
dodatkowo zepsuł możliwość otwarcia z kluczyka

tutaj też bym się starał egzekwować te uszkodzenie jeśli masz dowód że to on.
Generalnie ASO Team Land Rover w Długołęce to b. dobry serwis i tam bym proponował jechać next time.

tataa - Pią Lip 22, 2011 13:02

wróciłem ,ale nie wiele to dało. Gość olewatorsko podszedł do sprawy . rozważam sąd . ale nie o tym, nie o tym...
adamsky - Pią Lip 22, 2011 13:11

tataa napisał/a:
Gość olewatorsko podszedł do sprawy

Naciskałbym, gdyby przy następnej rozmowie odmówił wysłałbym za potwierdzeniem odbioru wezwanie do wykonania naprawy gwarancyjnej na zasadach reklamacji, a sąd w ostateczności. Nie napisałeś czy wymienił mech. centr. zamka czy go naprawił więc nie wiem czego można byłoby się złapać.
Kolega SyntaX jest bardzo oblatany w LR więc myślę że i tutaj by pomógł.
W kwestii elektronika to nie pomoge, bo znam tylko ASO.

tataa - Pią Lip 22, 2011 13:18

sam nie do końca wiem co zrobił . Jak znów przestał otwierać z centr ,zadzwoniłem do niego a on ,żebym rozebrał tapicerkę i w moch.cent jest jakiś mikro styk i to on zawala sprawę ,żebym go poruszał ,postukał i pomoże (nie pomogło) nie otwiera auta z centr. nie puszcza immo i chyba tu jest problem , ale nie wiem sam
sknerko - Pią Lip 22, 2011 14:01

Ja miałem podobnie we freelanderze jak mi pilot upadł przelutowałem wszystkie scalaki i przełączniki i działa
tataa - Pią Lip 22, 2011 14:44

no tak ,ale mi nic z kluczykiem się nie stało . Po prostu przestał otwierać auto. a może inaczej, auto przestało reagować na pilot .
sknerko - Pią Lip 22, 2011 20:00

Czyli nie ma pewności czy pilot nie padł. A baterię w pilocie kiedy wymieniałeś? Jak nowa to może pilot gdzieś zimne lutowanie złapał.
SyntaX - Nie Lip 24, 2011 10:28

Kurcze trochę daleko jesteś bo mam dostęp do box'a T4 ale jestem z Łodzi.
Tam lubiło się ułamywać w zamku takie plastikowe cięgno które łączy zamek z klameczka od środka. w efekcie tego zapadka ustawiała się źle i zamek się blokował bo opadało na styki i auto myślało że zamek jest ciągle zamknięty.
Czy możesz uzbroić alarm z pilota ??

Czy działa ryglowanie drzwi od środka ??

Jaki rocznik tego autka bo były 2 wersje zamków.

sknerko - Nie Lip 24, 2011 22:18

SyntaX napisał/a:
Jaki rocznik tego autka bo były 2 wersje zamków.

Możesz rozwinąć? bo mam padnięty silniczek w zamku w prawych drzwiach i chcę kupić albo sprawny zamek albo sam silniczek a tu zonk bo może nie pasować

grzesio_31 - Sro Lip 27, 2011 23:00
Temat postu: aso TEAM dlugoleka
poza cenami z kosmosu fachowej wiedzy jak na aso przystalo to nie maja zbyt wiele
wiec radze omijac ich szeroooookim lukiem no chyba ze jestes bardzo bogatym czlowiekiem
co do fachowosci to brak slow............

tataa - Czw Lip 28, 2011 14:10

SyntaX napisał/a:
Kurcze trochę daleko jesteś bo mam dostęp do box'a T4 ale jestem z Łodzi.
Tam lubiło się ułamywać w zamku takie plastikowe cięgno które łączy zamek z klameczka od środka. w efekcie tego zapadka ustawiała się źle i zamek się blokował bo opadało na styki i auto myślało że zamek jest ciągle zamknięty.
Czy możesz uzbroić alarm z pilota ??

Czy działa ryglowanie drzwi od środka ??

Jaki rocznik tego autka bo były 2 wersje zamków.



a w którym dokładnie miejscu jest to cięgno , bo elektryk rozbierał to i mówi ,że żadnego cięgna tam nie ma ?
- z pilota nie otwiera i nie zamyka
- ryglownie od środka nie działa , ale jak spadło napięcie w aku to centralny zaczął wariować (zamyka i otwiera)
- 11-05-1999 r

Dzięki za zainteresowanie

sknerko - Czw Lip 28, 2011 15:00

to wygląda jak by sterownik zamka padł ale nie mam pojęcia gdzie jest
tataa - Sro Sie 03, 2011 15:12

nikt nie może polecić żadnego szpeca w okolicy Wrocławia?
charlee - Sro Sie 03, 2011 21:31

tataa,
Sprawdź tu: http://www.rayo4x4.pl/07/index.php

tataa - Czw Sie 04, 2011 16:50

charlee napisał/a:
tataa,
Sprawdź tu: http://www.rayo4x4.pl/07/index.php


dzięki , dzwoniłem a więcej kontaktów mogę prosić :)

Lander - Czw Lut 16, 2012 01:22

Można było do mnie uderzyć www.lander-diagnostics.pl Brzeg Dolny k. Wrocławia


Syntax można Tobie podsyłać ludzi z Łodzi i rozsądnych odległości na dopisanie kluczyka w R75 ? oczywiście za opłatą. Bo ja nie mam dostępu do T4

SyntaX - Czw Lut 16, 2012 13:03

Niestety ale ja nie dam rady.
Nie mam pełnego T4.
Mam Diaguna który Landki czyta elegancko, ale on kluczyka nie zaprogramuje.
Diagun
W Łodzi na Czerwonych Maków HMH Auto.
Cena 160zł.