Zobacz temat - [R25] Gotuje się silnik - płyn chłodzący nagazowany
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Gotuje się silnik - płyn chłodzący nagazowany

Ged - Nie Lip 24, 2011 23:59
Temat postu: [R25] Gotuje się silnik - płyn chłodzący nagazowany
Witam,

Przejrzałem kilkadziesiąt stron forum, ale takiego problemu nie znalazłem.
Roverkiem jeżdżę od prawie czterech lat. (niewiele - ok. 10.000 km rocznie) Przeszliśmy razem różne historie. Ale obecna może być jego ostatnią. :(

Od pół roku jeździłem z HGF. Ostatnio stwierdziłem, że pora zrobić roverkowi dobrze. Do wymiany poszła uszczelka i wszelkie przyległości, głowica splanowana, od razu wymieniona uszczelka miski i pasek rozrządu.
Podczas pierwszego wyjazdu, po ok. 20 km. silnik zaczął się gotować. Ciekła chłodnica.
Wymieniłem w warsztacie chłodnicę. Silnik znów się zagotował.
Mechanicy stwierdzili, że jest za duże ciśnienie w układzie chłodzenia. Wymienili korek zbiorniczka wyrównawczego.
Silnik dalej się gotował.
W końcu zbadali płyn chłodzący - stwierdzili duże nagazowanie płynu.
Wstępna diagnoza - pęknięty blok silnika.

I pytanie - czy jest szansa, że jest inna przyczyna tego problemu?
Czy też mogę już pożegnać się z moim roverkiem?

sobrus - Pon Lip 25, 2011 07:34

Moim zdaniem niestety wygląda to na spapraną robotę.
Jeżeli płyn jest nagazowany to nowa uszczelka jest być może źle założona.
W historię o pękniętym bloku nie bardzo wierzę, że akurat padł w momencie robienia uszczelki ?? Chyba że sami go zepsuli.

Także bardzo prawdopodobne, że wciąż masz HGF. Jednym z objawów padnięcia uszczelki jest właśnie wzrost ciśnienia w układzie. Myśle także, że to był powód nagłego padniecia chłodnicy, która po prostu nie wytrzymała nowego ciśnienia.

Przerabiałem to w poprzednim aucie, po niedokładnym remoncie silnika było HGF i rozerwało mi nagrzewnicę oraz kilka węży.

leszczu - Pon Lip 25, 2011 17:11

sobrus napisał/a:
Moim zdaniem niestety wygląda to na spapraną robotę.

Albo.
Ged napisał/a:
Od pół roku jeździłem z HGF.

No gdzie tyle czasu jeździć z HGF. :/

hudy23_1985 - Pon Lip 25, 2011 20:21

A kolega LPG nie ma ?? ?
JAk tak to reduktor szlag trafił