Zobacz temat - [R416] Problem z przewodem układu chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Problem z przewodem układu chłodzenia

Dr.Stein - Sro Sie 10, 2011 22:39
Temat postu: [R416] Problem z przewodem układu chłodzenia
Witam Serdecznie
Mam Pytanko, a więc dzisiaj postanowiłem troszeczkę podreperować małe usterki a autku
ROVER 416 Si 96r. 1.6 111KM
przez przypadek przy zakładaniu opasek szarpnąłem za pewną rurkę
Ona prowadzi od chłodnicy do zbiorniczka z płynem do chłodnicy, ale na wysokości bagnetu - troszeczkę dalej rozdzielona jest trójnikiem i kolejna rureczka biegnie do sinlika (pod wtryskiem) , tuż obok bagnetu, zaznaczyłem to za fotce.
Jak już wczesniej opisałem, szarpnąłem przez przypadek za nią i lekko sie wysunęła.
Trzyma sie ona na opasce uciskowej wiec podejrzewam że wyskoczyła z niej i teraz się rusza, mogę ją spokojnie wyjąć i włożyć a nawet wsunąć głębiej.
I tutaj mam problem,
Czy nic się czasem nie dostało do silnika, jakaś cześć, bo nie wiem czy coś tam nie pękło, nie urwało się itd. a nie chcę nic rozkręcać, przez przypadek zapowietrzyć,....
Czy mogą być tego jakieś konsekwencje?????
Pozdrawiam i dodaję Fotki

Adrian - Czw Sie 11, 2011 06:57

Wsuń ten przewód na miejsce i załóż z powrotem opaskę. Nic tam na pewno nie wpadło. W tym miejscu zamontowana jest tylko plastikowa wypustka, a w środku siedzi metalowa kuleczka.

Na tej aukcji : http://allegro.pl/kolekto...1714670623.html masz podgląd tego miejsca z dwóch stron.

Dr.Stein - Czw Sie 11, 2011 20:02

A gdybym to wogóle odkręcił tę część ? tzn, zdjął opaskę przeczyścił i założył nową to czy coś zapowietrzę
Co biegnie tą rurką, domyślam się że gorące powietrze ale mogęsie mylić

darek_wp - Czw Sie 11, 2011 21:53

Dr.Stein napisał/a:
Co biegnie tą rurką,

Dr.Stein napisał/a:
Ona prowadzi od chłodnicy do zbiorniczka z płynem do chłodnicy

Jest w niej płyn chłodniczy. Jak odkręcisz będzie lać się płyn i możesz zapowietrzyć układ chłodzenia.

Dr.Stein - Pią Sie 12, 2011 07:04

Chyba nie... bo ona bierze swój początek w zbiorniczku ale jego górnej części, potem odgałęzienie od silnika i do chłodnicy .....
Adrian - Pią Sie 12, 2011 07:29

Bo w tym przewodzie ciecz chłodząca płynie od silnika w stronę zbiorniczka. :wink: Napraw to tak, jak Ci wcześniej napisałem. Ewentualnie załóż dodatkowo opaskę zaciskową, a w przyszłości przy okazji wymiany płynu, zajrzysz sobie tam i zrobisz na cacy.
Dr.Stein - Pią Sie 12, 2011 07:43

Ślicznie Dziękuję za pomoc :)