Zobacz temat - [R75] Instalacja gazowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Instalacja gazowa

Globetrotter - Pon Sie 29, 2011 19:21
Temat postu: [R75] Instalacja gazowa
A jak to jest z gazem w takim roverku 75 v6 2.0 muli silnik czy sos takiego?? i jaką najlepiej instalavje radzicie sekwencja to normalne ale jaka firma
jdariusz - Pon Sie 29, 2011 19:34

Kupiłem właśnie roverka z półrocznym sekwencyjnym gazem BRC i powiem ci że nic nie przymula, nie ma wyczuwalnej różnicy między gazem a benzyną. Spalanie w trasie z klimą około 10 litrów gazu.
pozdrawiam

Globetrotter - Pon Sie 29, 2011 19:42

właśnie myślę nad BRC . Dzięki za info
jdariusz - Pon Sie 29, 2011 20:20

Globetrotter napisał/a:
właśnie myślę nad BRC . Dzięki za info


Tylko szukaj dobrego gazownika. Ten mój był zakładany w Barczewie czy jakoś tak :wink:
Naprawdę ładnie zamontowany widać tylko elektrozawór pod maską.

Grey827 - Sob Wrz 03, 2011 00:28

Witam,

Jak z dostępem do świec w tym silniku?
Jakieś typowe usterki tego silnika?

Chcę kupić R75 i zastanawiam się czy montować w nim instalację LPG. Pożegnałem niedawno moje coupe 827, a spodobała mi się marka.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

dafit - Sob Wrz 03, 2011 16:58

Dostęp do świec to chodzi ci o kupno czy wymiane? bo jeśli o pierwsze to pikuś gorzej z drugim, aby wymienić te 3 które są przy chłodnicy to trzeba mieć nie lada zdolności manualne, albo super klucz (taki jakiś zginany), a usterki silnika to raczej visy , można podciągnąć jeszcze pod to wentylator chłodnicy no i może pompkę sprzęgła. Ja tam niedawno gaz założyłem i nie narzekam wcale a wcale , jeździ się dużo taniej a spadek w mocy jeśli jest to niezauważalny, a jeśli chodzi o znośność przez silnik gazu to jest parę osób tutaj które mają i jakoś nie słychać żeby coś się działo złego.
Grey827 - Nie Wrz 04, 2011 00:10

Chodzi mi o wymianę. Kupić wiem gdzie.

Ale dzięki za odpowiedź.

Może ktoś jeszcze ma jakieś opinie na temat tego silnika?

Pozdrawiam!

Markzo - Nie Wrz 04, 2011 15:52

wszystko o kv6 i lpg bylo juz tutaj napisane :) szukajcie a znajdziecie :D
Grey827 - Nie Wrz 04, 2011 23:45

Dzięki, ale "dafit" okazał się bardziej pomocny...
jkp83 - Pią Wrz 09, 2011 10:00

hejka , ja posiadam w swoim rover 75 2.0 v6 instalacje gazowa stag 300 , sprawuje sie bez zadnych problemow , kupiłem z takową instalacja , reduktor od gazu ponoc dobrej marki magic , wtryskiwacze juz troszke gorzej bo valtec , ale jak narazie na instalacji zrobione 20 tys km i wszystko ok z czego 3 tys km zrobilem ja od kupna auta a mam go ok 2-3 tygodnie :-) takze jak dobry i kumaty gazownik zalozy to musi chodzic , u mnie jedyny problem to to ze wtryskiwacze nie sa schowane pod klapka a sa na wierzchu , a pozatym wszystko OK