Zobacz temat - [R400] chrupanie w pedale sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] chrupanie w pedale sprzęgła

szoso - Sro Wrz 07, 2011 08:01
Temat postu: [R400] chrupanie w pedale sprzęgła
witam
podczas wciskania sprzęgła coś chrupie, tak jakby linka sprzęgła której przecież nie ma bo sprzęgło jest hydrauliczne :wink:
łapę w skrzyni przesmarowałem i to nie ona
myślałem że to może docisk ale ten dźwięk dochodzi jakby z wysprzęglika
na zimnym silniku praktycznie tego nie słychać no może trochę, na ciepłym się to nasila
możliwe żeby wysprzęglik tak chrupał?
nic nie cieknie, sprzęgło chodzi dobrze

tronsek - Sro Wrz 07, 2011 08:12

szoso napisał/a:
na zimnym silniku praktycznie tego nie słychać no może trochę, na ciepłym się to nasila
przesmaruj wysprzęglik i sprawdź, czy to się powtórzy. One mają to do siebie, że jak auto się rozgrzeje to lubią skrzypieć. Zwłaszcza jak są stare.
W zeszłym roku latem tak miałem, że im bardziej upalny dzień i więcej km się zrobiło, to głośniej skrzypiało. Zostało to zdiagnozowane i był to wysprzęglik. Zimą to zanikło i w tym roku mam z tym spokój.

szoso - Sro Wrz 07, 2011 08:19

jak dziada przesmarować? ten trzpień co wychodzi?
tronsek - Sro Wrz 07, 2011 08:21

A to czytałeś ?? http://forum.roverki.eu/v...t=wysprz%EAglik

[ Dodano: Sro Wrz 07, 2011 08:21 ]
Cytat:
jak dziada przesmarować? ten trzpień co wychodzi?
:taa:
szoso - Sro Wrz 07, 2011 08:27

tronsek, dzięki, temat zamykam :smile:
Adrian - Sro Wrz 07, 2011 08:50

Mogę jeszcze dodać, że gdzieś na zagranicznym forum czytałem, że chłopaki owijają wysprzęglik folią aluminiową. Dzięki temu nie nagrzewa się tak mocno i podobno nie skrzypi. Muszę to wypróbować, bo u mnie wysprzęglik wyje jak szalony czasami. :mrgreen:
szoso - Nie Wrz 11, 2011 18:27

niestety smarowanie wysprzęglika nie pomogło :/
jeśli wysprzęglik delikatnie cieknie to sprzęgło będzie działać normalnie?

greg-si - Nie Wrz 11, 2011 19:08

Cytat:
jeśli wysprzęglik delikatnie cieknie to sprzęgło będzie działać normalnie?

póki będzie w układzie płyn to tak
Trzpień który wychodzi opiera się tylko na gumce i raczej on nie powoduje takich akcji. Szukałbym przyczyny w samym wysprzęgliku tzn. może któraś gumka jest już zużyta i plastik który trze o plastik powoduje coś takiego.

szoso - Nie Wrz 11, 2011 19:16

dopiero wczoraj miałem czas by zająć się przesmarowaniem wysprzęglika, jak zdjąłem osłonę gumową z trzpienia to coś trochę mokro tam było :/
no nic zamawiam jutro wysprzęglik, mam nadzieję że po wymianie chrupanie zniknie

tronsek - Sro Wrz 14, 2011 07:50

I co tam w temacie ??
szoso - Sro Wrz 14, 2011 08:02

wymieniłem wczoraj wysprzęglik oczywiście sam i bez kanału :wink:
generalnie trochę się poprawiło ale nadal coś trzeszczy jak się wciska sprzęgło :/
po wyjęciu starego wysprzęglika sprawdziłem łapę, chodzi lekko
pomysły mi się już skończyły :neutral:
co to może trzeszczeć?

tronsek - Sro Wrz 14, 2011 08:13

Cytat:
co to może trzeszczeć?
wjedź autem na kanał i niech ktoś Ci wciska i wyciska sprzęgło, a Ty w kanale postaraj się zlokalizować skąd dobiega to trzeszczenie.
szoso - Sro Wrz 14, 2011 08:15

tronsek napisał/a:
wjedź autem na kanał i niech ktoś Ci wciska i wyciska sprzęgło, a Ty w kanale postaraj się zlokalizować skąd dobiega to trzeszczenie.

to już było robione i wskazywało na wysprzęglik

Stacho - Sro Wrz 14, 2011 08:15

Witam,
Może samo mocowanie wysprzęglika w tym "uchwycie" - przy wciskaniu pedału wysprzęglik się napręża, nieco rusza i skrzypi :wink: , pozdr....

szoso - Czw Wrz 15, 2011 14:08

Stacho napisał/a:
Może samo mocowanie wysprzęglika w tym "uchwycie" - przy wciskaniu pedału wysprzęglik się napręża, nieco rusza i skrzypi ,

nie wiem, chyba mało prawdopodobne by to mocowanie tak skrzypiało, dzisiaj jadę na podnośnik żeby jeszcze raz się wsłuchać skąd te skrzypienie
jednak skrzypienie się nasiliło po wymianie wysprzęglika, teraz doszło jakby ocieranie metalu o gumę

Jugol - Pią Wrz 16, 2011 14:37

szoso moze gdzieś na sworzniu pedału sprzęgłam ociera. Połóż się głową do góry na dywaniku kierowcy i potraktuj to co tam zobaczysz oliwką.