Zobacz temat - [R75] Problem z komputerem.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z komputerem.

mirmus28 - Pon Wrz 19, 2011 19:18
Temat postu: [R75] Problem z komputerem.
Witam wszystkich. Mam powazny problem z moim samochodem rover 75 1,8 , rok produkcji 2003. Problem jest z komputerem. Kiedy odpale to nie moge zgasic. Wyjme kluczyk a silnik chodzi. Kiedy uda mi sie zgasic to jest dobrze przez okolo 5 minut. Potem zapala sie oswietlenie tablic i swiatla stopu. Kiedy popatrze na tablice w srodku to miedzxy innymi pali sie kontrolka ostrzegajaca o przepalonych zarowkach. jak przekrece kluczyk to znika. Czy ktos moze mi pomoc. Bardzo prosze o pomoc. Dzieki.
maryba - Wto Wrz 20, 2011 19:25
Temat postu: Re: [R75] Mam problem z komputerem.
mirmus28 napisał/a:
Witam wszystkich. Mam powazny problem z moim samochodem rover 75 1,8 , rok produkcji 2003. Problem jest z komputerem. Kiedy odpale to nie moge zgasic. Wyjme kluczyk a silnik chodzi. Kiedy uda mi sie zgasic to jest dobrze przez okolo 5 minut. Potem zapala sie oswietlenie tablic i swiatla stopu. Kiedy popatrze na tablice w srodku to miedzxy innymi pali sie kontrolka ostrzegajaca o przepalonych zarowkach. jak przekrece kluczyk to znika. Czy ktos moze mi pomoc. Bardzo prosze o pomoc. Dzieki.


miałem kiedys tak samow scorpio.. rozebrałem skrzynki bezpieczników sprawdziłem instalację i nic nie pomogło.
Okazało sie ze w haku miałem przejściówkę z 13 na 9 pin , ona coś sie uszkodziła, nabrała wody , zrobiła zwarcie i waliła po całej elektryce auta.

nie wiem czy pomoze ..ale mnie pomogło.

mirmus28 - Sro Wrz 21, 2011 02:58
Temat postu: [R75] Mam problem z komputerem.
To nie jest to. ale bardzo dzieki za pomoc.
Boncky - Sro Wrz 21, 2011 09:15

szukaj zwarcia, sprawdź czy nie masz powodzi przy komputerze, przy włączniku świateł i w bagażniku, może coś Ci zalewa. Kontrolka świateł może się palić a żarówki być ok - śniedź na stykach i zły odczyt przez kompa... możesz profilaktycznie wymienić żarówki, ściągnąć blende i sprawdzić/przeczyścić/zrobić nowe styki. Co do odpalenia, sprawdź stacyjke i tak jak mówiłem wode... jak masz możliwość to pod T4 podjedz.
mirmus28 - Czw Wrz 22, 2011 20:23
Temat postu: [R75] Mam problem z komputerem.
Witam. dzieki za rady. Zrobilem jak napisaliscie, sprawdzilem prawie cala instalacje. Wymienilem zarowki, sprawdzilem bezpieczniki. Zrestartowalem komputer, ale nic nie pomoglo. Jedynie co udalo mi sie ustalic, ze jak komputer sie zawiesi i nie moge zgasic ze stacyjki to jak go przydusze na jedynce i zgasnie , to jak wyjme bezpiecznik stacyjki i przekrece stacyjke to zrestartuje sie sam. Nie musze akumulatora rozlaczac. Poniewaz potrafi sie sam zalaczyc nawet jak mnie nie ma i nie jest uruchomiony. Wlaczaja sie swiatla stopu i oswietlenie licznika. Dlatego tez odlaczalem akumulator. Nie ma pojecia juz, moze ktos ma jakis pomysl.
Boncky - Czw Wrz 22, 2011 22:05
Temat postu: Re: [R75] Mam problem z komputerem.
mirmus28 napisał/a:
Witam. dzieki za rady. Zrobilem jak napisaliscie, sprawdzilem prawie cala instalacje. Wymienilem zarowki, sprawdzilem bezpieczniki. Zrestartowalem komputer, ale nic nie pomoglo. Jedynie co udalo mi sie ustalic, ze jak komputer sie zawiesi i nie moge zgasic ze stacyjki to jak go przydusze na jedynce i zgasnie , to jak wyjme bezpiecznik stacyjki i przekrece stacyjke to zrestartuje sie sam. Nie musze akumulatora rozlaczac. Poniewaz potrafi sie sam zalaczyc nawet jak mnie nie ma i nie jest uruchomiony. Wlaczaja sie swiatla stopu i oswietlenie licznika. Dlatego tez odlaczalem akumulator. Nie ma pojecia juz, moze ktos ma jakis pomysl.


zobacz pod maską jeszcze kable z rozrusznika - czy gdzieś się nie przetarły i nie masz samozapłonu. Masa i plusy. Mi tak kiedyś ford sam jeździł...


Nie przychodzi mi nic innego jak podłączyć pod t4 i sprawdzać co się staje jak sam rusza...

mirmus28 - Pią Wrz 23, 2011 05:30
Temat postu: Re: [R75] Mam problem z komputerem.
A co to jest T4???
21matys - Pią Wrz 23, 2011 08:46

mirmus28 napisał/a:
A co to jest T4???

komputer diagnostyczny dla rovera