Zobacz temat - Rover 75 Diesel czy benzyna ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 75 Diesel czy benzyna ?

bolek83 - Nie Paź 02, 2011 23:13
Temat postu: Rover 75 Diesel czy benzyna ?
Witam serdecznie chciałbym was prosić o pomoc w wyborze silnika a głównym priorytetem ma być spalanie w 90% poruszam się po mieście i nie wiem na jaki silnik się zdecydować czy Diesla czy Benzyne oczywiście zainstalował bym instalacje gazową. Proszę was nie wliczajcie kosztu instalacji gazu w ogólny rozrachunek chodzi mi tylo tak na chłopski ruzum jak zatankuję za 100zł to czym więcej zrobie kilometrów LPG czy Ropa ??

drugie pytanie to jeśli Diesel to który a jeśli Benzyna to jaki silnik pod zagazowanie ??
dodam tylko ze kwota na zakup samochodu to jakieś od 14 tys zł do 18 tys zł

Apropo diesla jak znoszą one nasze kiepskie paliwo ??

P.S. Zakochałem sie w Roverku 75 i odpowiedzi typu "dla oszczędności kup sobie Tico" mnie nie satysfakcjonują ten samochód jest piękny. Dziękuje za wyrozumiałość i proszę was o wsparcie

maryba - Nie Paź 02, 2011 23:20

miałem trzy autka w benzynie + LPG, ( to nie były roverki) , teraz mam dwa DIESLE ( to są roverki) - w tej chwili wiem że jeśli chodzi o koszty i komfort obsługi wychodzi mi na + dla DIESLA, z gazem to zawsze coś - a to przewod a to filterek, a to regulacja, a to przegląd droższy ( no i bagażnik mniejszy) . w Dieslu - leje i jeżdzę.

Pomijam aspekt dynamiki i frajdy z jazdy - bo o to nie pytałeś:)

P.S. wszystkie autka miały min. 2.0 pojemości.

bolek83 - Pon Paź 03, 2011 16:03

a jak one znoszą nasze paliwo nie ma problemów z wtryskami, pompami itd ??

[ Dodano: Pon Paź 03, 2011 16:03 ]
a więc przypuśćmy ze moim wyborem zakupie diesla ale teraz tego 116 konnego czy raczej tego 130 konnego ?? który z nich jest mniej awaryjny

szoso - Pon Paź 03, 2011 16:03

inne znoszą to dlaczego ten miałby nie znosić, daj spokój :wink: