Zobacz temat - [R400] Lampy przednie - angliki czy europejskie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Lampy przednie - angliki czy europejskie?

juniorksg - Sro Paź 12, 2011 20:03
Temat postu: [R400] Lampy przednie - angliki czy europejskie?
Witam.
Jako, że jakiś ... w nocy rozwalił mi przednie lampy, pilnie muszę takowe zakupić.
Znalazłem już kilka na all... tylko nie mam pojęcia jak rozpoznać EU od GB.
W rozmowach telefonicznych, sprzedawcy także jednoznacznie nie potrafią tego określić.
Czy ktoś potrafi rozszyfrować oznaczenia na tych lampach?
Foto:


mirwin - Sro Paź 12, 2011 20:14

Popatrz tu
Alexi - Sro Paź 12, 2011 21:12

Reasumując. Jeśli światła mają homologację nawet E11 możemy na nich jeździć pod warunkiem że strzałki wskazują na ruch prawostronny. Czy dobrze zrozumiałem? Bo też mam ten sam problem. Podczas przeglądu diagnosta powiedział mi że jedna jest do wymiany. A na obu widnieje E11 (poniekąd to Europa ;-)) .

Czyli w przypadku twoich zdjęć (stojąc przodem do auta) Lewa lampa jest ok a prawa lampa to 'lewizna' ;]

Artu - Sro Paź 12, 2011 21:20

Kolego popatrz się wewnątrz lampy w jaki sposób kierowany jest strumień światła. Stojąc bezpośrednio przed autem i patrząc się na lampę, a konkretnie lustrzany wkład (w środku lampy - za obudową) powinien wyglądać tak \__ . Natomiast podjeżdżając pod ścianę z włączonymi światłami powinieneś mniej więcej coś takiego widzieć: __/ __/

P.S. Oznaczenie moich lamp to E11 a dopuszczone są do naszego - prawostronnego ruchu. Nie wiem, czy była jakaś przekładka wkładów, czy też oznaczenie "E11" nie zawsze znaczy GB....

pelson91 - Sro Paź 12, 2011 21:26

eeee, to ja mam jakieś dziwne lampy. bo moje świecą inaczej niż te:
Artu napisał/a:
powinieneś mniej więcej coś takiego widzieć: __/ __/

juniorksg - Czw Paź 13, 2011 16:51

Sprawdzałem już kilka kompletów lamp i w każdym strzałki były tak:
-lewa lampa: <-- <--> <--
-prawa lampa: --> <--> -->
Czy tak ma być, czy w każdym przypadku jedna (prawa) to anglik?

Alexi - Pią Paź 14, 2011 00:55

Artu, o czym ty piszesz? Kolega lampy chce kupić. A nie sprawdzić zamontowane już.
pgrad - Pią Paź 14, 2011 22:12

Praktycznie da się poznać po szkle ryflowanym w lampie. Najlepiej jakby ktoś kto jest 100% pewien że ma lampy do ruchu prawostronnego zrobił im zdjęcia i wstawił tutaj.
Alexi - Pią Paź 14, 2011 22:18

Inaczej. Mam Seicento i na 100% są tam polskie lampy bo auto było brane z salonu. Zrobię jutro zdjęcia i będzie jakie oznaczenia są ok.
pgrad - Sob Paź 15, 2011 15:31

Mi nie chodzi o oznaczenia tylko o ułożenie nacięć na szkle
juniorksg - Sob Paź 15, 2011 15:43

Dziękuję wszystkim za porady.
Udało mi się kupić lampy europejskie, i tu znów pojawia się problem :)
Czy do ich wymiany trzeba ściągać zderzak?

lamer - Sob Paź 15, 2011 15:52

Trzeba zerknąć do wnętrza reflektora i od razu widać czy to anglik czy reszta świata.
Przykładowe zdjęcie anglika:

A tutaj dla ruchu prawostronnego:

Na pierwszym linie idą od lewej poziomo a później pod górę a na drugim z góry na dół i później poziomo.

greg-si - Wto Paź 18, 2011 17:14

Dla potomnych.
Dorwałem lampy z anglika i z europejczyka (na bank nic nie kombinowane).
Oznaczenia obu lamp są identyczne co do znaczka. Jedna różnica jest w pryzmacie który rozprasza światło o którym wspomniał lamer.

Tutaj pryzmat z anglika (lewy) i europejczyka (prawy).

brozo - Pon Lis 21, 2011 21:55

podepnę sie do tematu i zapytam o coś a mianowicie czy jest jakaś opcja przerobić lampę angielską prawą na europejczyka bo mam 2 komplety lamp i lewa to Europa w obu przypadkach a prawa to angol może ktoś próbował zainstalować szkło lewej lampy do prawej wtedy by były 2 europejczyki tylko czy to wyjdzie, jak się nie uda będę musiał pokombinować z soczewkami bo brak świateł wkurza mnie szczególnie że nocą często jeżdżę
des - Wto Lis 22, 2011 20:07

brozo, post kolegi greg-si wyraźnie pokazuje gdzie leży różnica w lampach. Wystarczy zamienić pryzmat i będzie cacy.
brozo - Wto Lis 22, 2011 20:13

no tak masz racje tylko problem w tym że nie ma do kupienia pryzmatów ale właśnie kończę patent na przerobienie angoli na Europe i zobaczymy co z tego będzie jak założę na auto i pojeżdżę