Zobacz temat - [R200] Brak ogrzewania tylnej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Brak ogrzewania tylnej szyby

dziadekc1 - Sob Paź 15, 2011 11:46
Temat postu: [R200] Brak ogrzewania tylnej szyby
witam,
wczoraj jak wlaczylem ogrzewanie tylnej szyby zrobilo sie zwarcie i migla mi kontrolka od tylnego przeciwmgielnego... i tym sposobem stracilem ogrzewanie szyby...
pierwsza mysl bezpiecznik - sprawdzilem =dobry
druga - wiazka klapy - sprawdzilem tez ok (miernikiem sprawdzilem przejscia sa - wszystko ladnie zaizolowane)
wiec nasuwa sie pytanie z czy jest problem...
badajac napiecie na wlaczniku mam po 0V na kazdym przewodzie i 10,8V na zasilaniu w dowolnym stanie
nie swieci kontrolka od podgrzewania

jakies pomysly do czego sie dobrac z czym moze byc zwiazany problem??

mietekpl - Sob Paź 15, 2011 18:37

Sprawdz przekaźnik (ten okrągły, srebrny w skrzynce), chociaż to nie wyjaśnia czemu przeciwmgielne miałoby mignać.
Ewnetualnie sam przełącznik mógłby się uszkodzić ^^.

Fakt że żaświeciła się kontrolka przeciwmgielnych sugeruje jakieś zwarcie, ale jeśli twierdzisz że wiązka jest cała to raczej obstawiałbym przekaźnik lub przełącznik.

Pozdrawiam.

Edit:
Po kliknięciu przycisku ogrzewania jest 0 reakcji?

dziadekc1 - Nie Paź 16, 2011 10:53

mietekpl napisał/a:
Sprawdz przekaźnik (ten okrągły, srebrny w skrzynce), chociaż to nie wyjaśnia czemu przeciwmgielne miałoby mignać.
Ewnetualnie sam przełącznik mógłby się uszkodzić ^^.

a powiedz prosze jak moge sprawdzic ten przekaznik??
Cytat:
Fakt że żaświeciła się kontrolka przeciwmgielnych sugeruje jakieś zwarcie, ale jeśli twierdzisz że wiązka jest cała to raczej obstawiałbym przekaźnik lub przełącznik.

no wlasnie zwarcie - ale przeciwmgielne na tem nie ucierpialy - bo dzialaja
tez pomyslalem o przelaczniku dlatego zalatwilem sobie kolejny na podmianke by sprawdzic czy to napewno nie jego wina
mietekpl napisał/a:
Po kliknięciu przycisku ogrzewania jest 0 reakcji?

dokladnie - zero/nic - ani nie "pyknie" nie błyśnie - null

mietekpl - Nie Paź 16, 2011 17:39

W takim razie w dalszym ciągu obstawiam przekaxnik, załóżmy że mignięcie przicysku przeciwmgielnych bylo przypadkowe.

Aby sprawdzić przekaźnik musisz go wyjąć, a następnie podłączyć jego styki, a dokładniej styki cewki do napięcie stałego ~12V.
Na obudowie są opisane poszczególne piny, zasilanie podłączasz do takiego prostokącika tj cewki.
Cięzko mi to opisać ale po wyjęciu zrozumiesz o co mi chodziło.
Po podłączeniu zasilana powinno być słyszalne charakterystyczne kliknięcie, ewentualnie możesz podłączyć do dwóch pozostałych styków miernik z ustawionym trybem sprawdzania przejścia.

Mam nadzieje że za bardzo nie zamotałem, w razie wątpliwości pisz.

U siebie miałem dośc podobny problem, przekaźnik się przycinał więc albo 0 reakcji albo zostawał włączony pomimo wyłączenia zapłonu i rozładowywał mi akumulator.

Pozdrawiam.

dziadekc1 - Nie Paź 16, 2011 22:52

kumam - postaram sie to w najblizszym czasie sprawdzic - nie omieszkam napisac w razie problemow;)
dzieki za rady