Zobacz temat - Jak wysłać kurierem za pobraniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Jak wysłać kurierem za pobraniem

ADI-mistrzu - Czw Paź 27, 2011 20:03
Temat postu: Jak wysłać kurierem za pobraniem
Witam,
Siedzę i się głowię, jak to zrobić? Muszę wysłać parę elementów kurierem i chce aby odebrano należną kwotę dla mnie i opłatę za przesyłkę od odbiorcy.

Przewertowałem kurierów ale jest opcja kto ma płacić za przesyłkę, ale aby była pobraniowa na ustaloną kwotę nie widzę.

jest jeszcze jakaś strona wysylajtaniej.pl, ale czy to nie lewizna? Nie nalicza przypadkiem jeszcze jakiś sobie kosztów i będzie z tym więcej kłopotów niż pożytku?

JJJJ - Czw Paź 27, 2011 20:15

W DHL kosztuje to ok 7zł + jakiś procent wartości pobrania w siódemce to bodajże 9zł mówię ty o pobraniu i wysłaniu pieniędzy na twój rachunek w banku. W DPD i Pocztexsie też jest taka opcja ale nie pamiętam ile to kosztuje.
magneto - Czw Paź 27, 2011 21:37

Ja często wysyłam pocztą.od pewnego czasu zauważyłem zmiany na lepsze, paczki zwykłe dochodzą w 3 dni a kasę na koncie zawsze mam najpóźniej w dwa dni po dostarczeniu przesyłki
ADI-mistrzu - Czw Paź 27, 2011 21:43

Też tak zrobię, pocztą prościej niż kurierem...

Temat do zamknięcia lub wywalenia.

Remigiusz - Pią Paź 28, 2011 22:19

A ja zadam inne pytanie jak w ogolę wysłać paczkę Kurierem :?: Dzwoniłem kiedyś do Siódemki to mi pani powiedziała ze 50zl za wysłanie paczki w kraju :roll: :shock:
greg-si - Pią Paź 28, 2011 22:39

Nie korzystam z placówek kurierów bo ceny dla osoby która przychodzi nadać jedną paczkę w miesiącu są kosmiczne.
Wysyłam za pomocą strony:
http://wysylajnajtaniej.pl/
Jedna paczka w kartonie do 31,5kg to 18zł. Kurier przyjeżdża po paczkę lub jeśli nam wygodniej oddajemy w punkcie i po wszystkim.

ADI-mistrzu - Pią Paź 28, 2011 22:45

greg-si a jak opłacamy? Przelewamy tej firmie na konto czy kurierowi do rączki?
Jak z przesyłką pobraniową? Też nic nie płacimy?

greg-si - Pią Paź 28, 2011 23:05

Wpłacamy na konto firmie która obsługuje transakcje. Zazwyczaj w kilkanaście minut po wpłacie można zamówić kuriera (zależy to od banku w jakim mamy konto).
Za pobranie jest dodatkowa opłata. Na tej stronie jest cennik i wszystko można sobie wyliczyć.
Ja już kilka rzeczy wysyłałem za pomocą tej strony. Od felg po jakieś małe graty.
Oczywiście można też zrobić tak by być odbiorcą paczki. Zamawiałem ostatnio opony i cena przesyłki była zbyt wysoka w moim mniemaniu (100zł za wysyłkę dwóch opon). Pogadałem ze sprzedawcą, zamówiłem kuriera do kolesia i zapłaciłem całe 18,11zł.
Wczoraj wieczorem dokonałem przelewu za przesyłkę, zamówiłem kuriera i dziś paczka poleciała do odbiorcy. Wygodny sposób bo nawet na pocztę nie trzeba latać i stać w kolejkach. Nie wspomnę o czasie w jakim dochodzi przesyłka bo DHL który głównie obsługuje przesyłki dostarcza je następnego dnia roboczego.

Robert_ - Sob Paź 29, 2011 08:52

Miałem styczność już z DHL, UPS, GLS, Siódemka,TNT, Schenker, OPEK, DPD.

Jeśli chodzi o łatwość zamawiania kuriera i obsługe klienta to górą jest UPS oraz DHL.
Równiez nie zdażyło mi się aby paczka dostarczana przez te firmy była w jakiś sposób uszkodzona, tak samo w TNT oraz DPD.
Niestety muszę stwierdzić-na niekorzyść znajomych osób z GLS i Schenkera- że tam różnie bywało.

Tak naprawdę zależy to od osoby, która dostanie paczkę w ręce.
Ceny?Np UPS za paczkę 30kg do Siedlec 38,34zł za usługę standard paczka PRAWDOPODOBNIE przyjdzie 02-11-11, jeśli komuś zależy na czasie to może wybrać opcję Express za 67,66 i mieć przesyłkę 02-11-11 przed południem.

szoso - Sob Paź 29, 2011 08:58

ja wysyłam przez DPD silniki elektryczne a szef elektronarzędzia i drzewka, mamy z nimi umowę
paczka jest u klienta na drugi dzień
ostatnio się nie popisali bo uszkodzili przesyłkę dość mocno

Robert_ - Sob Paź 29, 2011 09:10

Czyli tak jak napisałem wcześniej, wszystko zależy od osoby, która dostanie do rąk paczkę.
Zapomniałem napisać o czasie doręczenia, o ile w DHL,UPS,DPD paczka jest na drugi dzień to w GLS i Schenker zdażało nam się że paczka szła 3-5 dni :shock: Sopot-Legionowo gdzie UPS Szczecin-Legionowo to 2-3 dni (gdzie 1dzień odbiór do 15, a 3 doręczenie do 13).

ADI-mistrzu - Sob Paź 29, 2011 09:36

Mi się raz zdarzyło że kurier zgubił paczkę (już nie pamiętam jaka firma) ale poszliśmy na ugodę i zwrócił koszta pełne.

Ja jak kurierem wysyłam to kumplowi daje który ma umowę i wysyłka jakieś 15zł kosztuje, tylko własnie niema możliwości za pobraniem wysyłania :/ Dlatego też pytałem.
Znałem http://wysylajnajtaniej.pl/ ale jakoś tam mało zaufania miałem, może jak kiedyś będe potrzebował to skorzystam z ich usług.

Yog-Sothoth - Sob Paź 29, 2011 10:33
Temat postu: Re: Jak wysłać kurierem za pobraniem
ADI-mistrzu napisał/a:
Witam,
jest jeszcze jakaś strona wysylajtaniej.pl, ale czy to nie lewizna? Nie nalicza przypadkiem jeszcze jakiś sobie kosztów i będzie z tym więcej kłopotów niż pożytku?


Korzystałem już parę razy więc potwierdzam że wszystko jak najbardziej ok z ich strony. System bardzo prosty, wpisujesz swoje dane, dane odbiorcy, wpisujesz orientacyjne wymiary paczki i wagę, wybierasz kuriera (ja zawsze brałem UPS) i sposób przesyłki i tyle. Czego nie wysyłałem to przesyłka standardowa kosztowała ~20zł i dawali radę dostarczyć na następny dzień (a wysyłałem pudła z karabinkiem 7kg, długość 80cm czy aparat z ubezpieczeniem na 1000zł). Do tego możesz sobie zamówić kuriera do domu - ustalasz datę i godzinę, drukujesz list przewozowy i czekasz :)
Z pobraniem to załatw w ten sposób że wrzucisz w system paczkę i jak obliczy ci koszt wysyłki (~20zł choć pewnie przy pobraniu będzie więcej) to dolicz to później do kwoty zapłaty i tyle.

tylkoRover75 - Nie Lis 27, 2011 19:40

Witam ja też dużo wysyłam. Widzę że koledzy już napisali o dobrych kurierach (szczególnie teraz opłaca się brać pośredników). Sprawa wygląda tak że konkurencja na rynku bardzo duża. Nie polecam z doświadczenia dużych firm kurierskich. Mali dużo bardziej dbają o każdego klienta bo wiedzą jak to się teraz liczy (w końcu coś się ruszyło ;)) . Ja korzystam z polfast.pl. Na stronie sie wypelnia formularz i kurier sam przyjezdza po paczke, piękne czasy :) A na poczcie nienawidzę stać notabene u mnie zawsze straszne kolejki. Wasze zdrowie :)