Zobacz temat - [R416] problem z ogrzewaniem jak to w zimie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] problem z ogrzewaniem jak to w zimie

grzegorz1652 - Sob Lis 12, 2011 08:15
Temat postu: [R416] problem z ogrzewaniem jak to w zimie
Witam. Wymieniłem ostatnio pompę wody bo ciekła i układ chłodzenia został odpowietrzony przez mechanika i mówił że dobrze grzeje i wszystko. Tylko teraz gdy nadeszły zimniejsze dni to się zaczęły problemy :sad: a problem polega na tym że dośc długo się nagrzewa bo dopiero po przejechaniu ok. 4km zaczyna lecieć coś tam ciepłe powietrze a później leci już ciepłe ale nie gorące tak jak wcześniej i zauwazyłem jeszcze jedną rzecz że po przejechaniu np. 15-20km albo więcej dzieje się tak że na dwójce leci ciepłe powietrze ale nie gorące a jak dam na 3 to coraz chłodniejsze a jak już dam na 4-kę to już całkiem leci beznadziejne powietrze z nawiewów :sad: prawie że w ogóle nawet nie letnie :mad: i dopiero jak mu troszkę po gazuję albo jak jadę gdzieś pod górkę to dostaję wtedy tak jakby lepszego obiegu i wtedy zaczyna znowu lepiej grzać... aha i jeszcze jedno jak wył. w ogóle wentylator na 0 i za jakiś czas dam np. na 2bieg czy 3-eci to wtedy leci gorące :razz: tak jakby się nabił tą gorącą wodą i jak puszczę to wtedy jest efekt. W czym może być problem? źle odpowietrzony układ czy zawalona nagrzewnica? aha i jeszcze mi się przypomniało że jak przejadę trase ok 30km to chłodnica u góry jest gorąca a na dole zimna :sad: bardzo proszę o pomoc! z góry wielkie dzięki
Adrian - Sob Lis 12, 2011 08:19

Jak zachowuje się wskazówka temperatury płynu chłodniczego? Czy cały czas stoi w okolicach połowy skali?
grzegorz1652 - Sob Lis 12, 2011 08:46

tak cały czas jest na połowie
Adrian - Sob Lis 12, 2011 08:57

Prawdopodobnie masz zapaskudzoną nagrzewnicę. Płyn nie ma siły przeciskać się przez nią na niskich obrotach silnika. Pompę wody masz wymienioną. Termostat wydaje się działać prawidłowo. Pozostaje nagrzewnica jako źródło problemów. Dolewałeś kiedyś jakieś uszczelniacze do układu chłodzenia?
grzegorz1652 - Sob Lis 12, 2011 08:58

tak wtedy jak nie wiedziałem że to pompa wody przepuszcza do wtedy dosypywałem uszczelniacze
Adrian - Sob Lis 12, 2011 09:00

No to na bank masz zasyfioną nagrzewnicę. Musisz ją przepłukać. Spróbuj może kupić środek typu Preston Flush. Użyj go zgodnie z instrukcją.