Zobacz temat - [R600, 2.0SDi] Ciężko pali i dymi. Wtryski??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600, 2.0SDi] Ciężko pali i dymi. Wtryski??

MrSorohc89 - Pon Lis 14, 2011 13:59
Temat postu: [R600, 2.0SDi] Ciężko pali i dymi. Wtryski??
Witam, od pewnego czasu mam problemy z odpaleniem roverka. Kręci bardzo, bardzo długo, przy kręceniu ciągle wyrzuca siwy dym, gdy już odpali chmura dymu też jest dość spora, dymi również przy mocniejszym przyspieszaniu. Świece i przekaźnik są ok.
Sprawdzić kąty wtrysków, regeneracja? Może jeszcze coś innego?
Ktoś może polecić zakład zajmujący się tym w Lublinie i podać jakie mogą być koszty?
Poza tym mam jeden pin w wiązce robiony "na skrętkę" i był wymieniany pasek wieloklinowy (czy wielorowkowy) wraz z napinaczką. Nie wiem czy to może mieć jakikolwiek związek ale wolę napisać. :grin:
Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

kruszan - Pon Lis 14, 2011 14:19

Temat wałkowany na forum wiele razy, użyj szukajki.

do sprawdzenia paliwo - czy nie cofa się do zbiornika, kat wyprzedzenia zapłonu - jeśli wymieniany był pasek + kopci to jest to prawdopodobne, to tak na start

MrSorohc89 - Pon Lis 14, 2011 15:28

Kąty wtrysku i zapłonu to to samo??
Przy naciśnięciu grucha przemówiła do mnie. Ale jest też mokro przy jednym z wtrysków.

szoso - Pon Lis 14, 2011 15:36

zapłon jest w benzyniaku a tu kąt wtrysku
jak to grucha przemówiła?
jak jest mokro to sprawdź wężyk przelewowy między wtryskami

MrSorohc89 - Pon Lis 14, 2011 15:43

"Przemówiła" czyli pompowała paliwo, gdzieś tak przeczytałem na forum kiedyś i mi się spodobało :) Sorki za niezrozumienie.
Jutro wstawię zaworek zwrotny, może pomoże.

empe - Pon Lis 14, 2011 17:00

Siwy dym wskazuje na kąt wtrysku. Chyba, że świece jednak nie są ok ;)
Najpierw zlikwiduj wszelkie wycieki i wstaw zaworek, potem będziesz kombinował dalej :P

maniek12345 - Sob Lis 19, 2011 19:24

witam olego. nie czytaj tekstow z forum tylko wymien swiece na beru i zrobisz to sam bez zdejmowania pompy kluczem 10 ale musisz go nieco przerobic pod kat swiecy.milej pracy