Zobacz temat - [R 220 SDi '96] Dymi na biało
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 220 SDi '96] Dymi na biało

Chester - Wto Lis 15, 2011 08:34
Temat postu: [R 220 SDi '96] Dymi na biało
Koledzy jak w temacie R przy ruszaniu jak i podczas mocniejszego wciśnięcia gazu zostawia białą chmurę śmierdzącego świeżym olejem dymu, dodam przy niskich temp. w okolicy 0 st trzeba dłużej kręcić żeby zapalił. Auto ma na liczniku 266kkm
Uprzedzam pytania nie ubywa płynu jak i ubytki oleju są w normie na 12kkm dolałem ok 300ml, świece żarowe jak i przekaźnik są w 100% sprawne.
W lecie jeździłem (ok 6kkm) na BIO z Bliskiej. Obecni zalewam go ON.
Ktoś ma pomysł co może być przyczyną, co mogę sam sprawdzić, żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów.

tronsek - Wto Lis 15, 2011 08:36

W pierwszej kolejności do sprawdzenia kąt wtrysku. Objawy złego kąta wtrysku, to właśnie dymienie na biało i utrudniony rozruch zimnego silnika.
Raptile - Wto Lis 15, 2011 21:01

To na pewno nie od tego

Cytat:
W lecie jeździłem (ok 6kkm) na BIO z Bliskiej.



Też bym obstawiał kąt

Chester - Nie Lis 20, 2011 12:53

a wiec pany tak wtryski wyczyszczone auto odpala o niebo lepiej. Ale dymienie pozostało czy może to byc spowodowane nieszczelnością turbiny?? czy może coś z silnikiem??
tronsek - Nie Lis 20, 2011 14:09

A co z kątem wtrysku ?? Sprawdzony ??
Chester - Nie Lis 20, 2011 16:28

co do kata nie ma do czego sie przyczepic. po kilku rozmowach dochodze do wniosku ze olej dostaje sie na goraca strone turbiny przez uszkodzony uszczelniacz i tam podgrzany a nie spalony wydostaje sie w postaci dymu. co wy na to?