Zobacz temat - [R414] Usunięty Immo, problem z odpalaniem ze stacyjki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Usunięty Immo, problem z odpalaniem ze stacyjki

alfam17 - Sro Lis 16, 2011 17:09
Temat postu: [R414] Usunięty Immo, problem z odpalaniem ze stacyjki
Witam.
Kupiłem samochód z uszkodzonym pilotem więc postanowiłem w celu jego odpalenia usunąć immo z komputera. Operacja powiodła się niestety samochód nie odpala ze stacyjki, podejrzewam że na którymś przekaźniku brakuję masy lub + bo pewno Immo zezwalał lub zabraniał odpalenia samochodu.
Bardzo proszę o poradę lub czytelny schemat gdzie i co z czym połączyć aby można było normalnie odpalać z kluczyka.

sTERYD - Sro Lis 16, 2011 21:42

schematy masz w RAVE, a skoro auto nie odpala, to jedź do tego fachowca co Ci wymontowywał immo niech dokończy robotę ;)
alfam17 - Sro Lis 16, 2011 23:44

Tym "fachowcem" jestem właśnie ja :grin: a że z elektronikę samochodową dopiero poznaję dlatego właśnie potrzebuję pomocy. Po przekręceniu kluczyka odzywa się przekaźnik w skrzynce pod maska ale główny przewód do włącznika elektomagnetycznego na rozruszniku idzie do modułu z przekaźnikami znajdującego się za komputerem, przeglądałem już kilka schematów ale z żadnego nie mogę wyczaić o co biega albo są to wersje bez imo.
bizon - Czw Lis 17, 2011 10:45

To mowisz ze jestes poczatkujacym jak to nazzwales "fachowcem" i za usuwanie imo sie bierzesz.
alfam17 - Czw Lis 17, 2011 14:30

Aby wylutować i zaprogramować pamięć nie trzeba wcale jakiejś dużej wiedzy więc czemu nie;) Problem mam tylko z tym odpalaniem z kluczyka, gdzieś czytałem że trzeba zrobić zworę aby działało normalnie ale nie jestem do końca pewien, a koledzy jakoś tacy tajemniczy.
szoso - Czw Lis 17, 2011 15:36

alfam17 napisał/a:
koledzy jakoś tacy tajemniczy.

staramy się nie udzielać rad jak pozbywać się zabezpieczeń w Roverze, złodzieje też wchodzą na forum i czytają, też jesteś świeży i nie wiadomo co tam działasz :wink:

alfam17 - Czw Lis 17, 2011 17:44

No wiadomo z tym że immo jest już usunięty i samochód normalnie odpala kiedy poda sie + na rozrusznik, chodzi tylko o podpowiedź jak uruchomić palenie z kluczyka, można by po prostu zrobić palenie na guzik ale po co tak kombinować. No ale chyba będę zmuszony poradzić sobie z tym sam;)
sTERYD - Czw Lis 17, 2011 18:30

widocznie zrobiłeś coś nie tak, skoro jeden obwód został nie odblokowany. Wszystkie schematy elektryczne swojego auta znajdziesz w RAVE.
Najprawdopodobniej komputer musi jeszcze podać masę na jedną z cewek przekaźnika głównego (tego co jest za sterownikiem) pozostaje znaleźć na którą i skąd podaje tę masę.

Zoltan - Czw Lis 17, 2011 20:28

sTERYD napisał/a:
widocznie zrobiłeś coś nie tak, skoro jeden obwód został nie odblokowany. Wszystkie schematy elektryczne swojego auta znajdziesz w RAVE.
Najprawdopodobniej komputer musi jeszcze podać masę na jedną z cewek przekaźnika głównego (tego co jest za sterownikiem) pozostaje znaleźć na którą i skąd podaje tę masę.

Dokładnie tak. Potrzeba podać masę na czarny z białym paskiem, cienki kabelek w mniejszej wtyczce tego zespołu przekaźników.

alfam17 - Czw Lis 24, 2011 22:46

Dzięki koledzy okazało się że już ten manewr próbowałem ale przewód od komputera do przekaźników miał przerwę i samochód nie chciał odpalać, problem rozwiązany. Dzięki za pomoc.