Zobacz temat - [R200] brak katalizatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] brak katalizatora

hirek91 - Sro Lis 16, 2011 22:57
Temat postu: [R200] brak katalizatora
Witam Panowie , w moim roverku 1.4 16v nie ma katalizatora i mam w związku z tym kilka pytań :) z góry dodam że zamiast katalizatora mam wstawioną tą atrape "strumiennice"

* Czy przez brak katalizatora można osiągnąć większą moc ... słyszałem że tłumi on troche spaliny .

* Jak brak katalizatora ma się do spalania (czy przy braku katalizatora zwiększa się) wiem że sonda w moim samochodzie znajduje się przed katalizatorem.


*Ogólnie samochód ma takie delikatnie nie równe obroty na wolnym gazie zarówno na ssaniu jak i na rozgrzanym silniku czy to może właśnie przez brak katalizatora ?

* To już chyba inna bajka ale mój samochód dosyć muli na niskich obrotach przy rozgrzanym silniki słabiej ciągnie niż na zimnym ,na wysokich idzie normalnie jak rakieta ale czuć duży przyrost mocy na wyższych obrotach tak ok 5tys.+ (silnik bez gazu)

dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi :)

rovek - Czw Lis 17, 2011 09:46

hirek91 napisał/a:
* Czy przez brak katalizatora można osiągnąć większą moc ... słyszałem że tłumi on troche spaliny .
Jeżeli kat nie był zapchany to jedynie straciłeś troche mocy.
hirek91 napisał/a:
* Jak brak katalizatora ma się do spalania (czy przy braku katalizatora zwiększa się) wiem że sonda w moim samochodzie znajduje się przed katalizatorem.

Bez katalizatora mogło się zmniejszyć jeżeli był przypchany.
Cytat:
*Ogólnie samochód ma takie delikatnie nie równe obroty na wolnym gazie zarówno na ssaniu jak i na rozgrzanym silniku czy to może właśnie przez brak katalizatora ?

Nie.
hirek91 napisał/a:
mam wstawioną tą atrape "strumiennice"

Wywal ją, w tych silnikach jedynie pogarsza osiągi.
Cytat:
* To już chyba inna bajka ale mój samochód dosyć muli na niskich obrotach przy rozgrzanym silniki słabiej ciągnie niż na zimnym ,na wysokich idzie normalnie jak rakieta ale czuć duży przyrost mocy na wyższych obrotach tak ok 5tys.+ (silnik bez gazu)

Sprawdź czujnik temperatury powietrza w dolocie a także świece.

hirek91 - Czw Lis 17, 2011 13:32

Dzięki wielkie za odpowiedź na moje pytania brachu :) + leci do ciebie :)