Zobacz temat - Zakaz parkowania-napisy na chodniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Zakaz parkowania-napisy na chodniku

Pawkaz - Czw Gru 01, 2011 09:53
Temat postu: Zakaz parkowania-napisy na chodniku
Jakis czas temu u mnie na osiedlu w kilku miejsach ( za blokami ) pojawily sie napisy na chodniku o takiej tresci :
Zakaz parkowania.Plac pozarniczo-ewakuacyjny
Obok tych napisow nie ma znaku zakaz parkowania, oraz zakaz postoju.
Czy za parkowanie mozna dostac mandat ? Jest to na drodze wewnetrznej.
Mam dziwne podejrzenia, ze to sprawka administracji, ktora nie potrafi zadbac o miejsca postojowe dla stalych mieszkancow

des - Czw Gru 01, 2011 23:54

U mnie to wygląda tak:
Jest droga wewnętrzna, oddalona od bloku (ok. 200 mieszkań) o jakieś 20-30 metrów. Zaraz przy bloku jest wąska uliczka przy klatkach schodowych.
Od jakiegoś czasu (kilku lat) jest na niej zakaz parkowania (żółte znaki tylko na ziemi).
Zakaz parkowania wynika z "drogi pożarowej".
Wg mnie to bardzo dobre rozwiązanie, bo jak się zacznie gdzieś w bloku coś dziać to straż czy pogotowie ma miejsce, a wcześniej było zawalone samochodami i nie było możliwości podjechać pod klatkę.

I zgadza się to jest sprawka tylko i wyłącznie administracji osiedla.

Pawkaz - Pią Gru 02, 2011 10:43

U mnie za blokami jest bardzo duzo miejsca.Smeciarka zawraca na raz mimo tych samochodow, ktore parkuja.
W innych miejscach osiedla jest malo miejsca, ludzie parkuja na zakazie.Samochody osobowe musza sie mijac.Nie chce myslec o strazy pozarnej

SyntaX - Pią Gru 02, 2011 10:49

No właśnie chodzi o to ze spółdzielnie nie myślą.
Za blokiem z tyłu mam wielki plac Niby miało być tam boisko ale stoi to wylane ładnie asfaltem, czasem jacyś młodzi w piłkę tam pograją ale rzadko.
Pod blokiem ścisk.
Aż się prosi by tam zrobić parking.

Pawkaz - Pią Gru 02, 2011 11:03

Najgorsze jest to, iz czesto na osiedlach sa porzucone auta, ktore stoja i niszczeja od kilku lat.U mnie za blokiem stoi juz 5 lat passat b4.Rekord na osiedlu to Fiat Bravo-stal 7 lat