Zobacz temat - [R400, 1,6 benz ] Wydaje mi się, że zbyt wysokie obroty...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400, 1,6 benz ] Wydaje mi się, że zbyt wysokie obroty...

adamek.o2 - Czw Gru 01, 2011 09:53
Temat postu: [R400, 1,6 benz ] Wydaje mi się, że zbyt wysokie obroty...
witam użytkowników:)

Sprawa moim zdaniem poważna


Chodzi mi o zakres obrotów jako taki w moim autku.. obawiam się, że z jakiegoś powodu mogą być one zbyt wysokie podczas normalnej jednolitej jazdy... :(

Jak już wyjadę na ekspresówkę i zdaje się, że na 5tym biegu autko powinno "spokojnie" sobie płynąć te 100-120km/h - to żeby utrzymać taką prędkość muszę mieć jakieś 3-3,3 tys obr...
Dodam, że takie obroty zazwyczaj obserwuję jadąc w 2-3 osoby i ok 30 kg obciążenia w bagażniku.. ;) - jeśli to może mieć w ogóle wpływ bo do takich standardowych obciążeń to autko przecież jest przygotowane...

Czy to jest normalne ?? ? ;/

Czy są jakieś wykresy, do których można by się odnieść i porównać jakie obroty powinien utrzymywać silnik na poszczególnych biegach i prędkościach?

Proszę też o opinie z obserwacji własnych Roverków.. będzie to dla mnie też punkt odniesienia.

Adrian - Czw Gru 01, 2011 10:19

Wszystko jest u Ciebie OK. Takie są przełożenia skrzyni...
des - Czw Gru 01, 2011 11:51

Czy będziesz jechał sam czy w 5 osób + full bagażnik to także będziesz miał takie obroty.
adamek.o2 - Czw Gru 01, 2011 15:02

no to się cieszę, że jednak z tymi obrotami to tak powinno być.
Wiecie się zamartwiałem, czy coś się nie dzieje źle z silnikiem,że AŻ takie obroty wkręcać trzeba.. myślałem, że jednak troszkę niższe takim prędkościom powinny wystarczyć.. :)

pablo773 - Czw Gru 01, 2011 17:52

no ja tez sie balem o te obroty ale tak juz jest na 100 km/h mam prawie rowno 2,9 obrotow