Zobacz temat - [MG ZR 160] Kontrolka hamulca ręcznego - problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] Kontrolka hamulca ręcznego - problem

andrew82 - Pon Sty 02, 2012 13:21
Temat postu: [MG ZR 160] Kontrolka hamulca ręcznego - problem
Witam,

od jakiegoś czasu w moim MG przy ostrym ruszaniu, gdy tył auta lekko 'siada' pojawia mi się na moment kontrolka hamulca ręcznego.

Widziałem podobne posty na forum, ale tam najczęściej kontrolka zapalała się pod odpaleniu na dłużej. U mnie pali się tylko w momencie kiedy tył auta 'siada' przy ostrzejszym ruszaniu (na 1 i czasem na 2 biegu).

Czy ktoś może się spotkał z czymś takim i orientuje się jak można to 'wyleczyć' ?? ?

Brt - Pon Sty 02, 2012 13:25

dolać płynu do zbiorniczka układu hamulcowego :) i przy okazji sprawdzić stan klocków i ewentualnych ubytkó płynu, bo on sam z siebie nei powinien uciekać.
andrew82 - Pon Sty 02, 2012 13:49

Brt napisał/a:
dolać płynu do zbiorniczka układu hamulcowego :) i przy okazji sprawdzić stan klocków i ewentualnych ubytkó płynu, bo on sam z siebie nei powinien uciekać.


Sugerujesz, że niewystarczająca ilość płynu hamulcowego może powodować zapalanie się kontrolki hamulca ręcznego ?? ?

leszczu - Pon Sty 02, 2012 14:02

andrew82 napisał/a:
Brt napisał/a:
dolać płynu do zbiorniczka układu hamulcowego :) i przy okazji sprawdzić stan klocków i ewentualnych ubytkó płynu, bo on sam z siebie nei powinien uciekać.


Sugerujesz, że niewystarczająca ilość płynu hamulcowego może powodować zapalanie się kontrolki hamulca ręcznego ?? ?

Tak sugeruje i to dobrze sugeruje, dolej płynu DOT4 do poziomu "max" i problem zniknie. :wink:

Brt - Pon Sty 02, 2012 14:06

Kontrolka od ręcznego jest powiązana też z czujnikiem poziomu płynu hamulcowego :)
andrew82 - Pon Sty 02, 2012 14:11

leszczu napisał/a:
andrew82 napisał/a:
Brt napisał/a:
dolać płynu do zbiorniczka układu hamulcowego :) i przy okazji sprawdzić stan klocków i ewentualnych ubytkó płynu, bo on sam z siebie nei powinien uciekać.


Sugerujesz, że niewystarczająca ilość płynu hamulcowego może powodować zapalanie się kontrolki hamulca ręcznego ?? ?

Tak sugeruje i to dobrze sugeruje, dolej płynu DOT4 do poziomu "max" i problem zniknie. :wink:


Ok, w takim razie sprawdzę to.

Lukasz_Konin - Sro Sty 04, 2012 01:08

Ostatnio w swoim R214 Si tez tak miałem, ze przy ruszaniu od czasu do czasu zapalała się kontrolka ręcznego. Przeczytałem na forum, że trzeba dodać płynu, dolałem i już kontrolka nie mruga :)
andrew82 - Pon Sty 09, 2012 12:18

Brt napisał/a:
dolać płynu do zbiorniczka układu hamulcowego :) i przy okazji sprawdzić stan klocków i ewentualnych ubytkó płynu, bo on sam z siebie nei powinien uciekać.


Dzięki, pomogło :)

kubski84 - Pon Sty 09, 2012 16:41

Miałem to samo tyle że przy szczelnym układzie hamulcowym bez wycieków mała ilość płynu to kończące się klocki. Ja dolałem a jakiś czas później musiałem wyciągać płyn spowrotem bo przy wciskaniu tłoczków hamulcowych było go za dużo tak że chyba warto sprawdzić klocki :cool: