Zobacz temat - [R200] Pompka spryskiwacza tył
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Pompka spryskiwacza tył

amarant89 - Wto Sty 03, 2012 19:24
Temat postu: [R200] Pompka spryskiwacza tył
Witam, czy mój roverek ma dwie pompki spryskiwacza? Osobna na tył osobna na przód? Pytam ponieważ nie działa mi tylny spryskiwacz i nie wiem jaką pompkę zamówić.
tronsek - Wto Sty 03, 2012 19:33

amarant89 napisał/a:
czy mój roverek ma dwie pompki spryskiwacza? Osobna na tył osobna na przód?
:tak: masz dwie pompki spryskiwacza.
ZTCW to pompki są identyczne na przód i tył. Są umieszczone w zbiorniku płynu, za prawym przednim błotnikiem.

ArO - Wto Sty 03, 2012 19:38

Pewnie urwany wezyk :) nie zapalaj silnika otworz okno i sprawdz czy pompka chodzi :) (powinna byc slyszalna)
amarant89 - Czw Sty 05, 2012 20:27

Wężyk już robiłem teraz padła pompka, bo jej nie słychać. Dzięki za pomoc.
xXxKeit4xXx - Czw Sty 05, 2012 21:53
Temat postu: Re: [R200] Pompka spryskiwacza tył
ja w swoim roverku zamontowałem pompkę od BMW e30 pasuje idealnie od tej serii BMW :lol:
PeJot - Sro Cze 04, 2014 22:13

Mam takie pytanie. Czy oryginalnie był montowany zaworek przeciw cofaniu się płynu z tylnego spryskiwacza?

U mnie jest coś takiego. Do zaworku dochodzi przewód przezroczysty a za zaworkiem jest czarny przewód. Zaworek jest w miejscu przejścia przewodu z budy do klapy bagażnika.

Dodam że tylni spryskiwacz mi nie działa. Jak wyjąłem ten zaworek i uruchomiłem spryskiwacz to chyba mi pompka wyzionęła ducha bo już jej nie słychać.

capsoft - Nie Cze 08, 2014 13:38

Ja miałem ten zaworek zaraz przed wpięciem wężyka w mechanizm wycieraczki i spryskiwacz w klapie.
Usunałem go i teraz tego żałuje bo on trzymał ciśnienie płynu w wężyku i zapobiegał zapowietrzaniu się go.
Teraz zanim poleci mi płyn na szybe to wycieraczka zdąży zrobić 3 machnięcia...

xXxKeit4xXx napisał/a:
ja w swoim roverku zamontowałem pompkę od BMW e30 pasuje idealnie od tej serii BMW :lol:


pompka od e30 jest mocniejsza niż z ori?

BigBoyPL - Pon Cze 09, 2014 21:38

Może kolego podzielisz się wiedzą jak ją zamontowałeś skoro rover ma wejście do zbiornika pod kątem 90 stopni zakończone szeroko natomiast bmw ma kąt 180 stopni i jest zakończone cienką rurką.
Harry - Pon Cze 09, 2014 22:01

PeJot napisał/a:
U mnie jest coś takiego. Do zaworku dochodzi przewód przezroczysty a za zaworkiem jest czarny przewód. Zaworek jest w miejscu przejścia przewodu z budy do klapy bagażnika.

oryginalnie jest igielitowy
na zaworze zwrotynm przelotowym powinna być strzałka w kierunku dyszy spryskiwacza tylnego