Zobacz temat - [R 200] Czy to tłoki ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200] Czy to tłoki ?

SIMON - Wto Sty 10, 2012 11:46
Temat postu: [R 200] Czy to tłoki ?
Witam
od jakieś czasu mój R chodzi jak diesel, wczoraj byłem u znajomego mechanika i on stwierdził ,że to tłok, terkotanie przyspiesz podczas dodawania gazu, po odjęciu nogi z gazu ucicha, tak pracuje zimny na wolnych obrotach

http://r.200.patrz.pl

tak ciepły

http://r.200.rozgrzany.patrz.pl

(nagrane telefonem w odległości kilku cm od silnika)

Silnik nie bierze oleju, dynamika wydaje się być w normie, tylko to terkotanie. Co o tym myślicie.

leszczu - Wto Sty 10, 2012 11:52

A te terkotanie występuje również jak silnik się rozgrzeje ??
SIMON - Wto Sty 10, 2012 11:55

wycisza się ale nie całkowicie, podczas dodawania gazu jest słyszalne
leszczu - Wto Sty 10, 2012 11:57

Weź jeszcze nagraj tylko w lepszej jakości jak możesz, prace silnika po rozgrzaniu. :wink:
kadzaf - Wto Sty 10, 2012 13:24

Moze panewka ? Kontrolka od oleju bez zmian ?
SIMON - Wto Sty 10, 2012 13:46

Silnik nie bierze oleju.
PTE - Wto Sty 10, 2012 15:38

Koledze chodziło o ciśnienie oleju.
Harry - Wto Sty 10, 2012 16:19

może też być pierścień na tłoku
SIMON - Wto Sty 10, 2012 17:22

kontrolka od oleju się nie pali
pietro - Wto Sty 10, 2012 18:37

Z której części silnika dochodzi odgłos? Spod głowicy?
Myślę, że to popychacz. Gdzieś może przytkał się kanał olejowy w głowicy i nie jest dostatecznie smarowany. Proponuje rozgrzać silnik i po rozgrzaniu wkręcić go przez chwilę na wysokie obroty 6-7 tys/min.
Mojemu silnikowi pomogło ;)

SIMON - Sro Sty 11, 2012 07:59

Wydaje mi się, że dźwięk dochodzi z górnej części silnika
bogdan75 - Sro Sty 11, 2012 10:06

wczesniej też miałem ten sam problem,i pisałem o tym z adrianem ,wymieniłem głowice popychacze i po złożeniu nic sie nie zmieniło, silnik brzmiał identycznie jak twój,jeszcze gorzej pracuje ja sie szpule podkreci co nie? okazało sie ze panewki na 2 pierwszych korbowodach poszły ale wymieniłem wszystkie koszt to 100 pare złotych i po sprawie,a wymiana nie jest zbyt skomlikowana,micha olejowa na glebe i krecisz pokolei
Kozik - Sro Sty 11, 2012 10:06

SIMON napisał/a:

Wydaje mi się, że dźwięk dochodzi z górnej części silnika



czyli głowica

SIMON - Sro Sty 11, 2012 11:45

bogdan75,
jak go wkręcę na obroty to terkotanie jest szybsze ale nie głośniejsze czy mógłbyś napisać coś więcej o wymianie - jakiś opis
Jak ściągnę miskę olejową to będzie widać uszkodzenia ?

Mam pytanie czy gdyby był to rzeczywiście jeden z tłoków to czy mógłbym to sprawdzić np ściągając po kolei przewody zapłonowe ze świec i uruchamiając silnik na 3 cylindrach

bogdan75 - Sro Sty 11, 2012 15:14

uszkodzen nie widac gołym okiem ale u mnie jak odkreciłem miche ol.to widac krbowody złapałem pierwszy lebszy korbowód złapałem i miał minimalny luz na wale wiec odkreciłem 2 sróby i zobaczyłem co pozostało z panewek oczywiscie trzeba sprawdzic czy wał nie jest wybity na tych gniazdach panewkowych bo jak bedą owalne to dupa zbita
najlepiej zmieżyc mikrometrem

[ Dodano: Sro Sty 11, 2012 15:14 ]
wiesz co niewiem też próbowałem jakos sprawdzic czy to nie czasem tłoki walą,ale jak pisałem wczesniej montowałem drugą głowice nowe popychacze,ruszałem wałem i nic nie było niepokojacego naj bardziej zgrzałem sie jak poskładałem i dalej to samo,nie było już sie czego przyczepic to wziołem sie za panewki korbowe i to było przczyną i tak jak mówie,ani specjalnie na mocy nie było różnicy ani kropli oleju nie brał cisnienie oleju było,a to panewki

SIMON - Czw Sty 12, 2012 09:00

Dziękuje wszystkim za wskazówki, za jakiś czas się za to zabiorę. Dziękuje i pozdrawiam.