Zobacz temat - [214Si] Spadek Mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214Si] Spadek Mocy

Gibon - Sob Sty 14, 2012 15:04
Temat postu: [214Si] Spadek Mocy
Witam.
Jakiś czas temu miałem awarię silnika tj. odkręciła się śruba koła pasowego (sic!) czego rezultatem później było uderzenie tłoków w zawory itd. Wymieniłem bebechy, paski itp.
Po remoncie silnika rowerek stracił moc tj. zaczął gorzej przyspieszać, wkręcać się na wyższe obroty.
Początkowo stwierdziłem że tak widocznie ma być i że musi się wszystko podocierać ze względu na nowe części itp. Pojeździłem trochę od tamtego czasu i rowerek nadal nie ma zbytnio mocy. Prędkość maksymalna - 140 km/h (4000obr/min) i wyżej nie da rady, wkręcić go na 6000obr jest bardzo trudno, a przed naprawą nie było żadnego problemu (nie żebym zawsze tak jeździł :) ) O ile w mieście jeździć nim się da normalnie o tyle na trasie wyprzedzanie to mordęga :|
Czy np. przyczyna tego stanu rzeczy może być źle założony pasek rozrządu?? czy raczej to coś wewnątrz jest nie tak?

leszczu - Sob Sty 14, 2012 15:06

Gibon napisał/a:
Czy np. przyczyna tego stanu rzeczy może być źle założony pasek rozrządu??

Bardzo możliwe, że rozrząd masz źle złożony. :/

Tomek1212 - Sob Sty 14, 2012 15:08

Bardzo możliwe, że właśnie błędnie ustawiony jest rozrząd. W tym silniku ustawienie rozrządu jest banalnie proste i nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi, ani wiedzy, jednak są tacy, którzy mimo wszystko mają z tym problemy.
Gibon - Czw Sty 19, 2012 17:36

temat do zamknięcia :) okazało się, że to jakiś czujnik (nazwy nie podam bo zapomniałem;\), mechanik wyczyścił go bo był starsznie zapaskudzony i teraz rowerek śmiga jak nowy :D
wachu990 - Czw Sty 19, 2012 17:47

Może czujnik położenia wału ??
siubul22 - Czw Sty 19, 2012 21:30

w nawiązaniu z wypowiedzią kolegi wyżej , może nie pomogę ale Mojemu Tacie w Avensis t22 1.6 110 km padł czujnik połozenia wału i wtedy autko nie chciało w ogóle zapalić jedynie na po pych poszło , po wymianie jeździło jak nowe :) ostatnio w wakacje jechałem tą Aveną w trasę i przy ok 100 km/h zgasł mi silnik i nie chciał palić jak zapalił to na kilka sekund i padał . Okazało się że czujnik położenia wału się rozłączył lecz nie do końca .