Zobacz temat - Malowanie felg alumioniowych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Malowanie felg alumioniowych

The_Baca - Czw Lut 09, 2012 20:21
Temat postu: Malowanie felg alumioniowych
Witajcie, zastanawiam się nad sprzedażą starych alufelg i kupnem jakiś ładniejszych do mojego R. Wpadłem jednak na pomysł żeby pomalować te stare felgi, które są już nieco poobcierane. Na pewno wyszłoby taniej, ale czy taki lakier nie zacznie się łuszczyć? Co o tym sądzicie? Sprzedać te stare i kupić coś innego?
davidlive - Czw Lut 09, 2012 20:36

Jak dobrze odmalowane będą to nic działo sie nie będzie ale to nie może byc zwykła farba, ok 600zł robotę z materiałem trzeba liczyć jak sądzę
chmielu - Czw Lut 09, 2012 20:40

sa firmy, ktore za 100zl (piaskowanie z malowaniem) + 15zl (toczenie rantów) (kwota netto) zrobia to ;)
des - Czw Lut 09, 2012 22:46

Ja swoje tez muszę odrestaurować.
Mam jakieś "no name" i zaczął z nich odpadać jakiś lakier.

Brt - Czw Lut 09, 2012 22:51

ja za swoje dawałem 65PLN/szt .... + za prostowanie jednej dodatkowo ... po pwsyztskim wyglądały pięknie i przy odrobinie zadbania o nie, efekt się utrzymywał ... Niedawno były fotki w giełdzie. lakier nie był tak mocny jak oryginał, ale dobrze się trzymał i nie było kłopotów z nimi. Więc polecam takie rozwiązanie.
greg-si - Pią Lut 10, 2012 08:20

W tamtym roku piaskowali i malowali mi proszkowo za 60zł/sztuka felgę 16'. Efekt spoko. Zobaczymy jak długo :)
Wszystko zależy jakie masz felgi. Bo jak jakieś lipne to może warto by było wymienić.

The_Baca - Pią Lut 10, 2012 11:06

Więc proszkowo byłoby najlepiej i najpewniej. Chciałem samemu coś zdziałać ale z moimi zdolnościami nie wyszłoby to dobrze, jestem pewien :razz: greg-si właśnie mam lipne, wcale mi się nie podobają, podobne do tych: http://allegro.pl/felgi-a...2092282310.html ale no name.
pelson91 - Pią Lut 10, 2012 11:13

ja w swoich muszę tylko ranty poprawić... Bo też będą do sprzedania. Ciekawe czy firma z Warszawy z ul. Malowniczej (którą większość pytanych poleca), robi taką usługę, bez malowania (bo lakier na felgach jest elegancki, nie ma odprysków)
kruszan - Pią Lut 10, 2012 14:43

350-400zł koszt piaskowania, podkładu równającego oraz proszkowego malowania - firma profesjonalna, oddaje tam ramy rowerowe i inne rzeczy do robienia, (za 50złsztuka też znalazłem, ale nic nie wiem jak robią)
greg-si - Pią Lut 10, 2012 16:16

The_Baca, to chyba bym poszukał czegoś nowego.
Matheeo - Pią Lut 17, 2012 18:03

kruszan napisał/a:
350-400zł koszt piaskowania, podkładu równającego oraz proszkowego malowania - firma profesjonalna, oddaje tam ramy rowerowe i inne rzeczy do robienia, (za 50złsztuka też znalazłem, ale nic nie wiem jak robią)


Strasznie wysoka cena. U mnie w okolicy można oddać swoje felgi do malowania za cenę po 25zł za sztukę w firmie ATS chyba dla większości znanej cena zawiera piaskowanie i lakierowanie proszkowe:)

Balas87 - Pią Lut 17, 2012 19:19

Matheeo, daj namiary na tą firme :))))
farek - Sob Lut 18, 2012 10:24

Matheeo napisał/a:
25zł za sztukę w firmie ATS chyba dla większości znanej cena zawiera piaskowanie i lakierowanie proszkowe:)


To ja biore kilka kpl, jade pół Polski na takie lakierowanie i jeszcze piwem za zarobione pieniądze sie z Tobą podzielę ;)

Balas87 - Sob Lut 18, 2012 14:39

coś mi się zdaje że ów kolega troche przesadził z ceną i teraz nie wie co napisać :)
Matheeo - Sob Lut 18, 2012 15:54

W poniedziałek pojadę do tej firmy i potwierdzę moje informacje ponieważ to jest to co słyszałem od ludzi wiec upewnię się i powiem dokładnie co by nikogo nie okłamywać i nie lać wody
najnowszy85 - Sob Lut 18, 2012 15:56

ja rok temu płaciłem po 125 od jednej sztuki , ale w cenie było :
- malowanie proszkowe
- napawanie rantów
- prostowanie
Felgi 17' od ZR 'a .
Nie doczytałem skąd jesteś . Ja robiłem na instalatorów , w warszawie . Pozdrawiam

greg-si - Sob Lut 18, 2012 16:00

Matheeo napisał/a:
za malowanie felgi jednej sztuki biorą 25-30zł

Czyli normalna cena. Doliczyć piaskowanie i wychodzi normalna kwota ok 50-60zł/sztuka

Matheeo - Sob Lut 18, 2012 16:02

greg-si napisał/a:
Matheeo napisał/a:
za malowanie felgi jednej sztuki biorą 25-30zł

Czyli normalna cena. Doliczyć piaskowanie i wychodzi normalna kwota ok 50-60zł/sztuka


Też wydaje mi się w miarę osiągalna tylko tak jak napisałem muszę się upewnić co by nikogo nie okłamywać a informacje były pewne.

Balas87 - Sob Lut 18, 2012 16:13

Matheeo napisał/a:
kruszan napisał/a:
350-400zł koszt piaskowania, podkładu równającego oraz proszkowego malowania - firma profesjonalna, oddaje tam ramy rowerowe i inne rzeczy do robienia, (za 50złsztuka też znalazłem, ale nic nie wiem jak robią)


Strasznie wysoka cena. U mnie w okolicy można oddać swoje felgi do malowania za cenę po 25zł za sztukę w firmie ATS chyba dla większości znanej cena zawiera piaskowanie i lakierowanie proszkowe:)


cena zawiera piaskowanie i lakierowanie proszkowe ( 25 zł )

Matheeo - Nie Lut 19, 2012 20:27

Tak jak mówiłem malowanie felg w firmie ALUTEC czy ATS kosztuje około 100zł nie jest to malowanie proszkowe a wodne cena dotyczy pracowników ponieważ tylko oni mogą pomalować felgi dla siebie.
kangaroo69 - Nie Lut 19, 2012 21:35

Cytat:

ja za swoje dawałem 65PLN/szt .... + za prostowanie jednej dodatkowo ... po pwsyztskim wyglądały pięknie i przy odrobinie zadbania o nie, efekt się utrzymywał ... Niedawno były fotki w giełdzie. lakier nie był tak mocny jak oryginał, ale dobrze się trzymał i nie było kłopotów z nimi. Więc polecam takie rozwiązanie.
_________________

To znaczy że już sprzedałeś :?: :neutral: