Zobacz temat - Doswietlanie drogi przy skrecie w L albo P [wszystkie R]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Doswietlanie drogi przy skrecie w L albo P [wszystkie R]

dzieju - Nie Lut 12, 2012 23:01
Temat postu: Doswietlanie drogi przy skrecie w L albo P [wszystkie R]
Panowie pomysl wpadl mi pewnie nie nowy ... ale mniem wpadl i chcial bym go zrealizowac Mort ? gdzie jestes chcę cię kopsnąć ... ileż przyjemnosci daje ponizanie slugi :D

Sorry za to to przez pingwiny w domu :D 24/7

Wiec pomysl jest aby wykorzystac przeciw mgielne swiatla do doswietlania drogi przy ostrych zakretach i malej predkosci .

Ma ktos pomysl gdzie sie podlaczyc ? aby system wiedzial ktore swiatlo ma wlaczyc ? i doswietlic droge ? :/

sTERYD - Nie Lut 12, 2012 23:49

Szczerze mówiąc trochę mnie śmieszy takie rozwiązanie doświetlania w stylu VW, który zaczął to kiedyś stosować, tylko nie zauważył, że światła przeciwmgielne też świecą do przodu ;)
ale jak ktoś chce w ABSie masz czujnik obrotu pojazdu wokół pionowej osi. Można też wykorzystać różnicę prędkości prawego i lewego koła (również z ABS).
można też założyć np potencjometr czy inny prosty układ na wałek kierownicy

Remigiusz - Pon Lut 13, 2012 02:18

Sa gotowe moduły za 100zl na allegro do doświetlania drogi przy skręcaniu. Ja uważam to za mało przydatne, choć kiedyś o tym myślałem :wink:
dzieju - Pon Lut 13, 2012 16:28

Remigiusz napisał/a:
Sa gotowe moduły za 100zl na allegro do doświetlania drogi przy skręcaniu. Ja uważam to za mało przydatne, choć kiedyś o tym myślałem :wink:


Podaj linka?

Gacor - Pon Lut 13, 2012 16:57

http://allegro.pl/modul-t...2115084018.html

http://allegro.pl/doswiet...2075715275.html

Remigiusz - Pon Lut 13, 2012 17:10

Gacor, Widze ze cenny poszły niezłe w gore. Kiedyś to można było dorwać za 99zl :wink:
pelson91 - Pon Lut 13, 2012 17:16

bo to coraz modniejsze jest, Remigiusz ;) tak samo jak światła dzienne dokładane
Gacor - Pon Lut 13, 2012 17:19

No cóż zwęszyli interes i chcą zarobić.
sTERYD - Pon Lut 13, 2012 17:49

z opisu można wnosić, ze to trochę tandeta, działą tylko po włączeniu kierunku.
Prosty timer odpowiednio ustawiony i da się zrobić w przypadku większości Roverków łącznie z funkcją doświetlania drogi do /od samochodu.
niemniej i tak uważam to za słaby zamiennik lamp uchylnych

Harry - Pon Lut 13, 2012 19:29

Cytat:
z opisu można wnosić, ze to trochę tandeta, działą tylko po włączeniu kierunku.

właśnie oto chodzi w tych na allegro,że włączają się wtedy jak kierunek jest włączony
Normalnie światła to z tego co kiedyś się dowiadywałem to reagują na kąt skrętu kierownicą, włączony kierunek. Jeżeli chodzi o skręt to bardziej jest pewnie informacja brana z esp, gdzie esp odczytuje pod jakim kątem jest samochód

dzieju - Wto Lut 14, 2012 15:40

Harry napisał/a:
Cytat:
z opisu można wnosić, ze to trochę tandeta, działą tylko po włączeniu kierunku.

właśnie oto chodzi w tych na allegro,że włączają się wtedy jak kierunek jest włączony
Normalnie światła to z tego co kiedyś się dowiadywałem to reagują na kąt skrętu kierownicą, włączony kierunek. Jeżeli chodzi o skręt to bardziej jest pewnie informacja brana z esp, gdzie esp odczytuje pod jakim kątem jest samochód


Dokladnie i takiego dziadostwa nie chce bo moge sobie sam zrobic bo to pikus .

Problem ciut wiekszy jest z dopasowaniem zkretu do Kola i predkosci .

- Aby powyzej 15km nie wlaczaly sie lub innej predkosci
- i aby nie reagowaly na kierunkowskaz tylko wlasnie na skret kola .