Zobacz temat - [R75] Wymiana filtra powietrza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wymiana filtra powietrza

kehtron11 - Pon Lut 13, 2012 20:11
Temat postu: [R75] Wymiana filtra powietrza
WITAM
Mam pytanie dotyczące wymiany filtru powietrza po zainstalowaniu LPG. Chodzi mi bardziej o subiektywne odczucia niż o wskazówkę z instrukcji. Czy jest wskazana a jeśli tak to co polecacie. Czy może poprawić sprawność, w jakim stopniu. Czy istnieją zamienniki o sportowym charakterze ?
Pozdrawiam

Aragorn - Pon Lut 13, 2012 20:24
Temat postu: Re: [75]Wymiana filtra powietrza
kehtron11 napisał/a:
WITAM
Mam pytanie dotyczące wymiany filtru powietrza po zainstalowaniu LPG. Czy jest wskazana a jeśli tak to co polecacie. Czy może poprawić sprawność, w jakim stopniu. Czy istnieją zamienniki o sportowym charakterze ?
Pozdrawiam

...wymiana filtra to standardowa wymiana, ja wymieniam raz na rok zawsze przed zimą bo po jesieni jest mocno zanieczyszczony przez kurz, instalacja LPG jest wrażliwa na zabrudzenia filtra i trzeba wymianiać regularnie, a jeśli chodzi o sportowe itd są stożki dedykowane do R75 ale z tego co wiem to koszt ok 800,- a różnica tylko w dzwięku silnika i nic poza tym więc zbędna fanaberia

kehtron11 - Pon Lut 13, 2012 20:29

Nie chodzi mi o filtr stożkowy lecz o ,,sportowy"zamiennik. Jak oglądam programy motoryzacyjne dość często mówią o takich zamiennikach mających lepszą przepuszczalność.
automechanik - Pon Lut 13, 2012 20:42

Chodzi nie o lepszą przepuszczalność = gorsze filtrowanie, a filtr o mniejszych oporach przepływu.
Aragorn - Pon Lut 13, 2012 21:20

kehtron11 napisał/a:
Nie chodzi mi o filtr stożkowy lecz o ,,sportowy"zamiennik. Jak oglądam programy motoryzacyjne dość często mówią o takich zamiennikach mających lepszą przepuszczalność.


...jest K&N ale cena kilka razy wyższa od standardowego np Filtrona, więc lepiej częściej wymienić

http://www.knfilters.com/...px?prod=33-2890

urzendnik - Wto Lut 14, 2012 14:36

Mogę polecić K&Na bo już trzecie auto mam na takim filtrze. Faktycznie przy gazie dobrze jest założyć takowy bo gaz potrzebuje więcej powietrza do spalenia. Generalnie auto jest bardzie żwawe w dolnym zakresie obrotów. Ale... oprócz wyższych kosztów zakupu (ok 240 zł) musisz co parę miesięcy ten filtr myć i naoliwiać, żeby spełniał swe dobre zalety - a to kosztuje :) ok 20 zł wychodzi za jedno czyszczenie.