Zobacz temat - [r25] Deska rozdzielcza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r25] Deska rozdzielcza

Jawaa - Pon Lut 13, 2012 22:56
Temat postu: [r25] Deska rozdzielcza
Witam, Czy ktoś z was ściągał deskę rozdzielczą przy 200` albo 25`tce ?? Wiem, że zaraz mi zaśpiewacie by zajrzeć w Rave, ale kurde przeglądam i nie moge znaleźć w rave nic odnośnie deski rozdzielczej.. Słyszę że coś pod deską rozdzielczą z prawej strony mi hałasuje, dźwięk przypomina jakby podkładki pod śrubką która jest lekko odkręcona..
Kozik - Wto Lut 14, 2012 08:39

nie wiem czy Cię to zbawi ale mam parę fotek ostatnio rozbieranego mojego R przy wymianie tapicerki, niestety nie powiem Ci jak to rozebrać bo robił mi to Tomi z Pilzna a ja się modliłem, żeby wszystko zadziałało ;)


















Jawaa - Wto Lut 14, 2012 12:24

Okey, dzięki teraz wiem jak to wygląda od środka :) Jak widać, jest rozbierania sporo żeby sie dostać do wnętrza.. Nie wiem czy warto mi odkręcać wszystko pod jedną śrubkę a jeszcze się okaże, że to nie to, zastanowię sie..
Kozik - Wto Lut 14, 2012 14:26

Jawaa napisał/a:
Okey, dzięki teraz wiem jak to wygląda od środka :) Jak widać, jest rozbierania sporo żeby sie dostać do wnętrza.. Nie wiem czy warto mi odkręcać wszystko pod jedną śrubkę a jeszcze się okaże, że to nie to, zastanowię sie..


najłatwiej wsadzić łapę jak drga i wybadać co i jak, u mnie spinka się odpięła którą właśnie tak wybadałem bez rozbierania dechy, zapiąłem i brzęczenie znikło

Jawaa - Wto Lut 14, 2012 18:56

Wsadzałem, wsadzałem , grzebałem i nic nie wybadałem.. Brzęczenie znika przy skręceniu kierownicem bądź wyższych obrotach ale to zrozumiałe..
EMERYT19 - Wto Lut 14, 2012 20:44

Jawaa napisał/a:
Wsadzałem, wsadzałem , grzebałem i nic nie wybadałem.. Brzęczenie znika przy skręceniu kierownicem bądź wyższych obrotach ale to zrozumiałe..


daj glosniej radio:) moze wystarczy tylko przedni panel ruszyc?? chodzi mi ten na pokretla... moze wtedy znajdziesz usterke:)

Jawaa - Sro Lut 15, 2012 14:01

No robie dokładnie tak z tym radiem, ale mimo wszystko wiem że coś tam brzęczy :P Ten panel też miałem ściągnięty, tak samo schowek i dalej nie moge znaleźć ;)
7Tomi - Sro Lut 15, 2012 14:19

Dużo zabawy nie ma ;)

Najpierw Panel środkowy, schowek kierownice i przełaczniki pod kieronicą i licznik.

Odpinasz wiązkę deski od skrzyni z bezpiecznikami - 2 szerokie wtyczki.

A później
2 x śruba klucz 10mm po bokach pod zaślepkami
1 x śruba klucz 10mm po lewej sronie nad rączką otwarcia maski
1 x śruba klucz 10mm na środku konsoli obok przewodów SRS
1 x nakrętka klucz 10mm - pod zegarkiem za zaślepką
1 x nakrętka klucz 10mm - pod schowkiem
1 x śruba klucz 10mm po prawej pod schowkiem

Ztcp to tyle tego ;)

Jawaa - Sro Lut 15, 2012 16:34

Dzięki, myślę że się za to wezme :)
Felipe987 - Pią Gru 16, 2016 11:05

Odkopię i podepnę się :)
Czy element zaznaczony na zdjęciu jest demontowalny od reszty deski rozdzielczej? Chodzi o ten fragment gdzie montowany jest przełącznik sterowania lusterek i korektor zasięgu świateł. W zeterku mam ten element pęknięty i pomyślałem, że przełożę z 200. No właśnie, da się? Jak się do tego zabrać? Czy będzie pasował z R200 do ZR MkII?

Remigiusz - Pią Gru 16, 2016 12:48

Felipe987, To jest jedna calosc razem z reszta deski. Jedynie wylaczniki mozesz sobie wymienic :D