Zobacz temat - [R214]- problem z odpalaniem ( cewka ?)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214]- problem z odpalaniem ( cewka ?)

mario93 - Pią Lut 24, 2012 21:08
Temat postu: [R214]- problem z odpalaniem ( cewka ?)
Witam, 2 tygodnie temu kupiłem Rovera 214 Si, problem polega na tym że kilka razy z rana nie mogłem go odpalić (szczególnie w wilgotne dni), przez kilka minut kręci aż wreszcie załapie, potem jest już ok- pali na dotyk, dzisiaj jednak wjechałem w dużą kałuże, po chwili auto straciło moc, zaczął szarpać i po kilkudziesięciu metrach wszystko było ok. Mam pytanie czy to może być wina cewki ?? Czy też mieliście ten sam problem ?? proszę o odpowiedzi. pozdrawiam ;)
Adrian - Pią Lut 24, 2012 21:45

Na 97% to wina cewki. :wink:
Pytusss - Nie Mar 11, 2012 10:44

Prawdopodobnie cewka. Możliwe , że coś z kopułką albo paluchem !
JacK - Czw Mar 15, 2012 18:53

raczej wilgoć do kopułki się dostaje i temu nie pali
killcia - Czw Mar 15, 2012 19:26

mojemu jak wjadę w jakąś większą kałuże to momentalnie zapala się kontrolka ładowania, a wszystko miałam wymieniane zaczynając od alternatora więc też nie wiem o co kaman :roll:
Harry - Czw Mar 15, 2012 20:26

killcia napisał/a:
mojemu jak wjadę w jakąś większą kałuże to momentalnie zapala się kontrolka ładowania, a wszystko miałam wymieniane zaczynając od alternatora więc też nie wiem o co kaman :roll:


pasek zaczyna się ślizgać i dlatego. Na pewno zaczyna Ci piszczeć. Przez kałuże lepiej nei szalej,bo cewka w roverach 200 jest nisko i łatwo ją zalać wodą. Później masz 10-15 min. czekania i wycierania szmatą trochę :razz:

slax - Czw Mar 15, 2012 20:49

mario93, tak jak Adrian, pisze, cewka jest winna, angole te głupki ją zamontowali w takim miejscu ze jak się wjedzie w większą kałuże to ja woda zalewa i stąd problemy z odpalaniem. Najlepiej jest ją odkręcić, dobrze wysuszyć i przenieść w inne miejsce, gdzie w okolice błotnika na przykład, tak zeby nie dostawała wilgoci :mrgreen: