Zobacz temat - [R416] wariujace wycieraczki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] wariujace wycieraczki

Haczyk94 - Nie Lut 26, 2012 23:11
Temat postu: [R416] wariujace wycieraczki
Witam ponownie.
Dzisiaj i nie pierwszy raz zauwazylem dziwna sytuacje zwiazana z wycieraczkami. Wsiadlem do auta wlaczylem spryskiwacze przedniej szyby, a tylna wcieraczka zaczela dzialas... kiedys tez mialem taka sytuacje ze nie chcialem tylnej wycieraczki a ta wycierala i nie czasowo tylko jak przy spryskiwaczach.. czemu tak jest?

pablo773 - Nie Lut 26, 2012 23:45

ja tez tak mam i tlumacze to tym "mam czujnik deszczu xD "
Haczyk94 - Pon Lut 27, 2012 07:17

Tez o tym pomyslalem ale chyba takiego czegos nie posiadaja nasze samochody:)
leszczu - Pon Lut 27, 2012 12:48

Haczyk94 napisał/a:
Tez o tym pomyslalem ale chyba takiego czegos nie posiadaja nasze samochody:)

Na pewno nie mają. :wink:
Haczyk94, a przypadkiem przy włączeniu wycieraczek przednich nie miałeś wrzuconego wstecznego ??

dorkanred - Pon Lut 27, 2012 15:31

leszczu napisał/a:
Haczyk94, a przypadkiem przy włączeniu wycieraczek przednich nie miałeś wrzuconego wstecznego ??

:hahaha: Myślę, że kolega mógł mieć włączony wsteczny :D
To by wszystko tłumaczyło.

Haczyk94 - Wto Lut 28, 2012 11:27

Możesz się śmiać ale to prawda. Gdy ma się włączony bieg wsteczny i włączy spryskiwacze przedniej szyby to tylnia wycieraczka zaczyna chodzic.:) Gdy jest mokro ok, ale jak sucho to po co nie wiem.. Dziwna sprawa.:)
leszczu - Wto Lut 28, 2012 15:39

Haczyk94 napisał/a:
Możesz się śmiać ale to prawda. Gdy ma się włączony bieg wsteczny i włączy spryskiwacze przedniej szyby to tylnia wycieraczka zaczyna chodzic.:) Gdy jest mokro ok, ale jak sucho to po co nie wiem.. Dziwna sprawa.:)

To jest fabryczny bajer naszych roverków. Więc się nie przejmuj, bo tak ma być. :wink:

darek_wp - Wto Lut 28, 2012 20:36

Haczyk94 napisał/a:
Gdy ma się włączony bieg wsteczny i włączy spryskiwacze przedniej szyby to tylnia wycieraczka zaczyna chodzic.

Naprawdę sporo samochodów ma taką funkcję.
Haczyk94 napisał/a:
Gdy jest mokro ok, ale jak sucho to po co nie wiem

Samochody z czujnikiem deszczu nie włączają tej funkcji jak jest sucho - roverki niestety nie mają czujnika więc nie wiedzą, że akurat nie pada :smile: