Zobacz temat - [R75] jaki niedrogi bagażnik bazowy do R75 sedana?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R75] jaki niedrogi bagażnik bazowy do R75 sedana?

kkkamil - Wto Mar 06, 2012 08:36
Temat postu: [R75] jaki niedrogi bagażnik bazowy do R75 sedana?
witam.

potrzebuję na wyjazd na 2 tygodnie bagażnik dachowy do rovera 75 sedan - będzie wieziona trumna z ciuchami w środku.
na pewno będę go jeszcze wykorzystywał w przyszłości, ale generalnie sporadycznie.
na aukcjach są bagażniki bazowe alu firmy koala za 270zł, stalowy mont blanc za 380zł i thule grubo powyżej 500. Jako że będę wykorzystywał go sporadycznie kusi mnie ten za 270zł, ale czy to jest w miarę solidne to trudno mi powiedzieć - na zdjęciach nie wygląda źle.
ma ktoś z Was doświadczenie z takimi bagażnikami? czy ten tani da radę czy lepiej mont blanc?

a, jeszcze jedno. są mocowane tylko na śrubkę i takie, które łapią też za krawędź dachu. wolę oczywiście żeby dach pozostał nieporysowany po tej operacji, czy sama śrubka da radę?


pozdrawiam. Kamil

NiceMan - Pią Mar 09, 2012 19:11

Witam
Jeśli chodzi o bagażniki dachowe ala na Narty to wypowiem się z doświadczenia sąsiada i z programu który o nich oglądałem na TVN turbo.
Dokładnie chodzi o tanie bagażniki bądź słabej jakości nie koniecznie tanie. Problemy mogą być poważne. Głównie chodzi tu o prędkości jakimi jeździmy autem. Bagażnik może się przesuwać podczas gwałtownego hamowania skrętu itp. Może pod wpływem ciężaru jaki ma na dachu się wyginać i powodować otwarcie go podczas jazdy itp itd.
Generalnie wnioski są takie: Połaź najpierw po sklepach popytaj w KILKU a nie w jednym o jakość bagażników porównaj ceny sklepowe a w internecie. Czasami naprawdę lepiej dać 2x więcej i nie mieć problemów.
A i jeszcze jedno te bagażniki mają różne ograniczenia wagowe zwróć uwagę czy nie kupujesz np na jedną parę nart czyli ok 5kg...


Pozdrawiam

zetkaii - Pią Mar 16, 2012 08:46

Jestem posiadaczem bagażnika Koala w wersji aluminiowej. Kupiłem go w tym roku przed wyjazdem na narty. Bagażnik jest OK. U mnie oczywiście jeszcze uchwyt narciarski był zamontowany ale to bez znaczenia. Mocowanie idealnie pasuje do fabrycznych otworów montażowych. Trzeba tylko dobrać odpowiednie śruby bo w komplecie jest kilka rodzajów śrub w tym te właściwe. Wygląd również OK. Nie jest to oczywiście THULE ale też cena inna. Poza tym THULE wg mnie tylko trochę ładniej wygląda, co do funkcjonalności to raczej Koala w niczym mu nie ustępuje.