Zobacz temat - [R25]Brak reakcji na kluczyk. Nie można odpalić autka.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25]Brak reakcji na kluczyk. Nie można odpalić autka.

cypaw - Sro Mar 07, 2012 12:35
Temat postu: [R25]Brak reakcji na kluczyk. Nie można odpalić autka.
Witam wszystkich. Jestem nowym forumowiczem. Jakies 2 tygodnie temu nabyłem rovera 25 1.4 16v, autko z 2001 roku. Wczoraj będąc u znajomego w Krakowie, nie mogłem odpalić samochodu. Podczas włożenia kluczyka do stacyjki i przekręceniu na pozycję II zaczyna piszczeć coś pod kierownicą, świeci ciągle czerwona dioda i nie da sie odpalić samochodu. Dodam, że nie dział też centralny zamek z kluczyka. Myślałem, że to wina bateri (chociaż przedtem działała bez problemu) i wymieniłem w punkcie gdzie takie rzeczy robią. Niestety nic to nie pomogło. Podejrzewałem , że przyczyną mogą być przetarte kable przy klapie bagażnika, rozebrałem uszczelkę i rzeczywiści 3 urwane i reszta poprzecierana. połatałem to jakoś ale dalej nie mogę odpalić i wszytsko jest tak jak przedtem. Zauważyłem, też ze dioda po zamknieciu samochodu na kluczyk nie mruga, i zapala sie dopiero po ustawieniu stacyjki na II. Próbowałem też zgodnie z instrukcją wyłaczyć awaryjnie immo ale poległem już na 1 punkcie, po przekręceniu i przytrzymaniu 5 sekund brak reakcji. Ma ktoś jakies sugestie? Dzoniłem do Pana Pawła Miodowicza, ale obecnie nie ma czasu bo strzsznie dużo zleceń jest. Poratuje ktoś?
tronsek - Sro Mar 07, 2012 12:43

Wygląda na to, że immo blokuje. Pewnie pilot wysiadł.
A kod immo posiadasz ??

Adrian - Sro Mar 07, 2012 12:47

Po wymianie baterii zsynchronizowałeś pilota z immo?
leszczu - Sro Mar 07, 2012 12:48

cypaw, na początek sprawdź bezpiecznik od centralnego zamka. Znajdziesz go w puszcze pod maską. :wink:
cypaw - Sro Mar 07, 2012 12:54

Mam jakis kod przy kluczyku na takiej małej blaszce przykładowo wygląda tak K1235,
ale chciałem odblokować go zgodnie z instrukcją i nic. Synchronizowałem też pilota zgodnie z tym wpisem:
http://www.roverki.pl/zro...serii-400-.html
nic. Dodam, że mam 2 komplety kluczyków i zaden pilot nie działa :/ a przedtem smigało
zaraz skocze i sprawdze bezpieczniki. Zastanawiam sie nad odpiecie akumulatora i odczekaniu pare minut, co o tym myślicie?

leszczu - Sro Mar 07, 2012 12:56

cypaw napisał/a:
Mam jakis kod przy kluczyku na takiej małej blaszce przykładowo wygląda tak K1235,

To jest kod do ewentualnego dorobienia kluczyka. :wink:
Mi to wygląda na spalony bezpiecznik od centralki dlatego nie łączy. :wink:

cypaw - Sro Mar 07, 2012 13:36

Trop z bezpiecznikiem dobry :)
lece na stacje kupic paczke, jeden z bezpieczników 15(niebieski) jest przepalony zmienie i zobaczymy :)

[ Dodano: Sro Mar 07, 2012 13:36 ]
SUKCESS!!!!
Dzieki wielkie za zainteresowanie :) uratowaliście mnie od megaaa kosztów :) 150 zł za lawete za 10 km to szczyt, zwłaszcza dla studenta :)
Jeszcze raz dziekuję wszystkim, zwłaszcza klubowiczowi leszczu :)
Pozdrawiam

The_Baca - Sro Mar 07, 2012 15:06

Na wszelki wypadek kup sobie baterię do pilocika na wymianę i schowaj do auta ;) Nawet nie wiesz w którym momencie może się przydać.. :razz: no i jakiś komplecik bezpieczników
bociannielot - Sro Mar 07, 2012 15:11

The_Baca, spoko jakby co bateria z płyty głównej podchodzi heh
cypaw napisał/a:
150 zł za lawete za 10 km to szczyt, zwłaszcza dla studenta
niby student a kombinować nie umie :P a na linkę z kimś znajomym to nie można? :wink:
PTE - Czw Mar 08, 2012 20:22

Pytanie, dlaczego bezpiecznik się spalił. Zapewne przez zwarcie w wiązce tylnej klapy. Jeśli naprawiłeś ją skręcając jedynie przewody, to zachęcam Cię, abyś to porządnie polutował, inaczej problem szybko powróci.

W drugim pilocie też od razu wymieniłbym baterię. No i postarałbym się o kod do immobilisera. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać... :razz:

cypaw - Pią Mar 09, 2012 17:40

Przewody polutowałem wczoraj, myślę, że porządnie :)
A co do kombinowania z linką...cóż byłem w obcym mieście u kumpla, który jest bez samochodu :/ bałem się, że to coś poważnego, ale tylko bezpiecznik ;)