Zobacz temat - [R420]Wiatrak i sprzęgiełko klimy-pierwsza pozycja stacyjki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420]Wiatrak i sprzęgiełko klimy-pierwsza pozycja stacyjki

kalin2 - Pią Mar 09, 2012 12:58
Temat postu: [R420]Wiatrak i sprzęgiełko klimy-pierwsza pozycja stacyjki
Witam

Mam dokładaną klimatyzacje Diavia i gdy przekręcę kluczyk na pierwszą pozycję stacyjki wciąga sprzęgiełko od klimatyzacji i zaczyna pracować wiatrak od chłodnicy a gdy przekręcę na drugą pozycje (zapłon) wiatrak przestaje pracować i sprzęgiełko od klimy wraca z powrotem. Takie zachowanie chyba nie jest normalne? Jeszcze w tamtym roku klima działała więc nie wnikałem ale teraz po naciśnięciu przycisku w kabinie nawet nie wzrastają obroty silnika a dioda w przycisku się świeci.

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

Dziękuję za pomoc

Remigiusz - Pią Mar 09, 2012 13:09

Bylo tak odkąd masz auto ? Zle podłączoną jest instalacja elektryczna klimy :neutral:

[ Dodano: Pią Mar 09, 2012 13:09 ]
Lub przycisk jest zepsuty jak nie jest orig. guzik Rovera tylko ten od Diavia. Bo te guziki od Diavia sie szybko psuły i robiły jaja

kalin2 - Pią Mar 09, 2012 13:14

Tak, było tak odkąd posiadam Roverka
Remigiusz - Pią Mar 09, 2012 13:23

kalin2, Wymień na początek ten guzik na orig od Rovera może akurat to coś da, jak nie to trzeba będzie wiązkę klimy przeglądnąć. Jeszcze czujnik ciśnienia może być z kopany ale w tedy by w sumie nie załączał sprzęgła klimy.
kalin2 - Pią Mar 09, 2012 13:37

Rzeczywiście może być coś z tym przełącznikiem bo kiedyś było tak, że ta dioda w przełączniku migała to znaczy świeciła a nagle zgasła i dalej świeciła. Przełącznik nie jest oryginalny.
Tylko nie wiem czy jak kupie oryginalny przełącznik Rovera to będzie pasowało wejście, bo coś mi się kojarzy, że od tej Diavi to jakieś inne złącze było no ale wyjmę i dokładnie sprawdzę.
Dzięki za pomoc :grin:

Remigiusz - Pią Mar 09, 2012 14:15

Odetnij kabel od Diavia i nalatuj wsuwki i podłącz pod orig wtyczkę.