Zobacz temat - [R620]Sworzeń górnego wahacza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620]Sworzeń górnego wahacza

zaq - Nie Mar 18, 2012 17:56
Temat postu: [R620]Sworzeń górnego wahacza
Witam serdecznie wszystkich klubowiczów. Jestem właśnie po wymianie dolnych sworzni przedniego zawieszenia w moim roverku, i teraz chciałbym wymienić jeszcze górne bo tez są w kiepskim stanie. Moje pytanie brzmi czy jest jakaś zależność co do średnicy tych sworzni? Rocznik, typ silnika itp?? Można to określić wcześniej przed wyjęciem sworznia? Mam tylko wolne weekendy i chciałbym uniknąć zakupu niewłaściwego rozmiaru. Na forum wyczytałem że są dwa rozmiary ale nikt nie sprecyzował tego dokładniej. Przy wymianie dolnych sworzni zauważyłem że nie ma segera na górnych sworzniach. Czy może to świadczyć o tym że nie są wymienne? Dolne też nie miały były tylko wciśnięte! Pozdrawiam
aquaro - Pon Mar 19, 2012 15:49

Witaj
Ja w swoim Roverku wymieniałem całe wahacze, bo sworznie są zaprasowane. Jest możliwość by wymienić je same, ale bez sprzętu tego nie zrobisz.
Nie wiem co do rozmiaru samych sworzni, ale same wahacze są w dwóch rozmiarach.
Licząc od środka tulei to mają 18 i 19 cm. Jak wymieniałbyś wahacze to zmierz odległość między śrubami tulei (wystarczy spojrzeć pod maskę).
Pozdrawiam

zaq - Pon Mar 19, 2012 19:13

aquaro napisał/a:
Witaj
Ja w swoim Roverku wymieniałem całe wahacze, bo sworznie są zaprasowane. Jest możliwość by wymienić je same, ale bez sprzętu tego nie zrobisz.
Nie wiem co do rozmiaru samych sworzni, ale same wahacze są w dwóch rozmiarach.
Licząc od środka tulei to mają 18 i 19 cm. Jak wymieniałbyś wahacze to zmierz odległość między śrubami tulei (wystarczy spojrzeć pod maskę).
Pozdrawiam

Nie chcę wymieniać całych wahaczy ponieważ do wymiany są tylko sworznie a cena dobrego wahacza zaczyna się od 150zl więc za 50zl kupię dobry sworzeń. Dzisiaj sprawdzałem dokładnie i na pewno nie ma segerów na sworzniach górnych więc tak jak napisałeś pewnie są zaprasowane. Jestem zaopatrzony w ściągacz i inne gadżety więc mam nadzieje że mi się uda go wybić. Tylko cały czas nie jestem pewny rozmiaru sworznia:( w sklepach mają przeważnie te większe 35mm, te mniejsze 33mm sporadycznie.

slax - Pon Mar 19, 2012 19:29

Jeśli chodzi o górne sworznie, to ZTCP w OEM wahaczach producent nie przewidział możliwości wymiany, jednak da się je wymienić, jeśli chodzi o wymiary to na 99% będzie to 33mm, wymiar 35mm jest w zamiennikach. Ale możesz to sprawdzić bez demontażu sworznia, zdejmij sobie koło, i zdejmij tą gumową osłonę sworznia, i jest tam tyle miejsca żeby złapać suwmiarką
zaq - Pon Mar 19, 2012 19:58

slax napisał/a:
Jeśli chodzi o górne sworznie, to ZTCP w OEM wahaczach producent nie przewidział możliwości wymiany, jednak da się je wymienić, jeśli chodzi o wymiary to na 99% będzie to 33mm, wymiar 35mm jest w zamiennikach. Ale możesz to sprawdzić bez demontażu sworznia, zdejmij sobie koło, i zdejmij tą gumową osłonę sworznia, i jest tam tyle miejsca żeby złapać suwmiarką

Wielkie dzięki za podpowiedź! Jutro zmierzę sworznie i biorę się w weekend za wymianę!:)