Zobacz temat - [R45/MG ZS]Czujnik SRS poduszki bocznej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45/MG ZS]Czujnik SRS poduszki bocznej

BoloSr - Wto Mar 20, 2012 11:43
Temat postu: [R45/MG ZS]Czujnik SRS poduszki bocznej
Witam i chciałem sie zapytac jak mozna sprawdzic czy czujnik SRS poduszki bocznej jest sprawny czy nie ?? ? Istnieje mozliwosc sprawdzenia tego czujnika ?? ? Zakupilem takowuy coby wymienic u siebie ale nie wiem czy ten co kupilem to jest dobry :( chociaz sprzedawca twierdzi ze jest OK

[ Dodano: Wto Mar 20, 2012 11:43 ]
Widze ze odpowiedzi co niemiara :)
Dobra to moze zaczne troche inaczej jakie oznaczenie powinno byc na SRS dla wersji z 4 poduszkami oraz jakie nr powinny miec czujniki od poduszek bocznych ?? ?

Przem - Sro Maj 29, 2013 21:12

Podłączam się do pytania:) . U mnie cały czas świeci się kontrolka SRS i też chciałbym się dowiedzieć co to oznacza.
frydrys - Sob Cze 01, 2013 11:33

Rozepnij ftyczke pod fotelami, prysnij wd40 i z powrotem zepnij. U mnie w r45 jak zapapla sie kontrolka to robie tak jak wyzej napisałem i kontrolka gasnie. Był gdzies temat o tym radze poszukac
Przem - Pią Kwi 24, 2015 17:13

Kolega Frydrys ma racje ale polecam zamiast wd 40 użyć sprayu do styków ja używam
_markos - Sob Kwi 25, 2015 13:05

Swiecąca kontrolka SRS to chyba standard, mam to od czasu pierwszego dotknięcia wtyczki prawego fotela, angole też bardzo często o tym piszą. Jak ma ochotę, to gaśnie, ale zazwyczaj się świeci. Wczoraj rozbroiłem wtyczki, ale nic nie wskazuje na ich uszkodzenie, chyba też skorzystam z tego sprayu, akurat mam resztkę.
Markzo - Sob Kwi 25, 2015 14:24

zamocuj solidnie wtyczki, ja przypiąłem je dodatkowo trytytką i mam spokój od paru lat ;)
_markos - Wto Kwi 28, 2015 15:45

Wtyczki zamocowane są w miejscach do tego przeznaczonych, trzymają się dobrze. Spray jak na razie zadziałał, nie używałem Kontakt S/U, tylko Kontakt PR (teoretycznie zupełnie nie do tego służy). W każdym razie po aplikacji zaświeciło raz, po jakimś czasie zgasło i na razie nie wróciło.