Zobacz temat - [R600] Lampy tylne na zamówienie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R600] Lampy tylne na zamówienie

tomii620si - Pon Mar 19, 2012 19:13
Temat postu: [R600] Lampy tylne na zamówienie
Witam. Myślę o zamówieniu lamp tylnych na indywidualne zamówienie. Kto by był zainteresowany produkcją i może macie jakiś pomysły? Na razie napisałem do DEPO ile kosztowała by produkcja i ile musi być chętnych aby rozpoczęli produkcje. Wstępnie spytałem się o lampy takie jak ori z tym, że z białym kierunkiem zamiast pomarańcza ale w razie co myślę, że dymiony cały pas(kierunek + R) też zrobią. Zobaczymy co odpowiedzą. Byłby ktoś chętny na takie lampy z forumowiczów? Kolega zamawiał tak dla Ford.forum lampy i wyszło chyba 250zł za lampy i do tego zrobił tak aby już nie produkowali takiego wzoru tzn. tylko np. chłopaki z PL forum to mają i można byłoby tak zrobić u nas.
Wypowiadajcie się jak wam się to podoba pomysł i może macie jakieś pomysły?

zaq - Pon Mar 19, 2012 19:23
Temat postu: Re: [R600] Lampy tylne na zamówienie
tomii620si napisał/a:
Witam. Myślę o zamówieniu lamp tylnych na indywidualne zamówienie. Kto by był zainteresowany produkcją i może macie jakiś pomysły? Na razie napisałem do DEPO ile kosztowała by produkcja i ile musi być chętnych aby rozpoczęli produkcje. Wstępnie spytałem się o lampy takie jak ori z tym, że z białym kierunkiem zamiast pomarańcza ale w razie co myślę, że dymiony cały pas(kierunek + R) też zrobią. Zobaczymy co odpowiedzą. Byłby ktoś chętny na takie lampy z forumowiczów? Kolega zamawiał tak dla Ford.forum lampy i wyszło chyba 250zł za lampy i do tego zrobił tak aby już nie produkowali takiego wzoru tzn. tylko np. chłopaki z PL forum to mają i można byłoby tak zrobić u nas.
Wypowiadajcie się jak wam się to podoba pomysł i może macie jakieś pomysły?

Ja mógłym się skusić na jakieś ledy:) Czekam na jakieś propozycje!

tomii620si - Pon Mar 19, 2012 19:46

Na razie czekam na odpowiedzi a jak macie jakies propozycje to dawać
Ledy? Nie wiem czy to pasuje do klasycznej lini Rover'ka ale może.
Bo ja nawet myślałem żeby zrobić coś na styl lamp z R75/400 czyli kierunek i R koło klapy bagajera (wiecie ocb) ale w końcu doszedłem do wniosku, że na razie zostane przy ori i spytałem się w DEPO.
Biały srodek:
Czarny środek lamp:
Myślę, że biały kierunek jest bardziej uniwersalny bo biały sie przyciemni a czarnego się nie wybieli także na razie koncepcja na biały zestaw ale zobaczymy czy się zgodzą i ile zawołają a wtedy spytamy o smoke ;] .

Dobra pierwsza propozycja kolegi zaq, to ledy. Czekamy na dalsze propozycje



Mam nadzieje, że kolega Mayson się nie obrazi bo fotki zapożyczone od niego:
Biały kierunek:

Ciemny kierunek:


Efekt jest doraźny bo Mayson zrobił to w photoshopie ale jako foty poglądowe chyba wystarczą. Pozdro.

Karim - Pon Mar 19, 2012 21:35

Ja byl bym chetny na cale ciemne :D
tomii620si - Pon Mar 19, 2012 21:51

Wizja Karim 'a:

TrAViShOn - Pon Mar 19, 2012 23:29

tomii620si, Mayson te kierunki białe chyba dla mnie zrobił niegdyś...
także w związku z powyższym ja się podpisuję obiema rękoma i nogami pod białym kierunkiem+wsteczny.
:roll: och jak ja bym chciał, żeby to wyszło :razz: :błagam:
tomii620si, :brawo: :brawa: za inicjatywę.

[ Dodano: Pon Mar 19, 2012 23:28 ]
a ta nak marginesie, to czy nie powinien ten temat być w 'tuningu wizualnym' ;>

tomii620si - Wto Mar 20, 2012 00:50

Tak na marginesie to powinno chyba być ale trudno. Jakoś z odruchu dodałem tutaj i temat jest tutaj.
Myśle, że na dniach mi odpowiedzą a jak nie DEPO to będziemy bombardować dalej inne firmy.

TrAViShOn - Wto Mar 20, 2012 09:50

Czekam z niecierpliwością :cwaniak:
davidlive - Wto Mar 20, 2012 19:38

jestem jak najbardziej ZA ale tez bym oponował przy ledach ale nie jakaś wiocha tylko ładne clary np cos w tym stylu

oczywiście dla mnie to nie wiocha ale dla kogos może tak.

a tu następna propozycja , chciałbym lampy takie "czyste" z jasnym szkłem a nie te nasze w kolorystyce jak od żuka


tomii620si - Sro Mar 21, 2012 10:47

davidlive, wiesz co myślałem o clearach a przynajmniej o jakiś takich półprzezroczystych jak w nowszych autach ale totalnie nie wiem jak to będzie wyglądać bo nie do każdego powozu pasuję coś takiego. Może ktoś ogarnął na tyle PS aby zrobić nam taką wizualizacje?

[ Dodano: Sro Mar 21, 2012 10:47 ]
Z DEPO dostałem odpowiedź ale na tyle bezsensowną, że postanowiłem jeszcze z nimi poprowadzić dialog ponieważ chyba coś źle zrozumieli i odesłali mnie do firmy, która sprzedaje graty do Rover'ów a nie je produkuje jak np. Lampy także czekamy dalej ;] . Z hamburgerami

Karim - Sro Mar 21, 2012 11:05

davidlive pierwsza propozycja bardzo ciekawa, jak bysmy znalezli kto by nam wykonal ze szkla. Wtedy kazdy sam moglby sprobowac sobie przerobic na ledy szczeze to by nie bylo trudno. Jak cos to pisze sie na cleary.
tomii620si - Sro Mar 21, 2012 14:31

Nabazgrałem odpowiedź do DEPO i napisałem już im jak do debili. Jak nie oni to kto?
Jakieś pomysły jaka firma może to zrobić??
Czyli patenty:
1. Biały kierunek
2. Dymiony pas kierunek + R
2. Full black
3. Led light
4. Clear
5. Clear LED

Jak któraś firma zdecyduje się na produkcje to będzie trzeba coś wybrać z tych patentów, które mają produkować ale pomysły można połączyć np.
1 + 5

TrAViShOn - Sro Mar 21, 2012 14:53

tomii620si, czyli myślisz, że jeśli byłaby możliwość wykonania lamp, to trzeba byłoby się zdecydować na jedną opcję?
Hmmm w takim przypadku konieczny byłby 'ponadpartyjny konsensus', że tak to ujmę... :wink:
A to może się okazać trudne...
Poza tym wydaje mi się, że trochę tych lamp musielibyśmy zamówić, aby cena za komplet nie była zbyt wygórowana...

tomii620si - Sro Mar 21, 2012 15:11

No może nie będzie trzeba wybierać tylko jednej. Kto wie.
No zobaczymy ile powiedzą. Im też się to powinno opłacać bo jak puszczą na rynek (jakbyśmy pozwolili :cool: ) to oni będą mieli z tego kase i im się to .. krotnie zwróci

TrAViShOn - Czw Mar 22, 2012 00:36

Prawda, tylko czy są tego świadomi...
Jakby im dać do zrozumienia, że do 600 nie ma zamienników, a ich produkt byłby de facto pierwszy i na bank mieliby na niego zbyt, to może do myślenia by to coś im dało...

tomii620si - Czw Mar 22, 2012 20:24

Napisałem im, ze nie ma innych lamp niż ori używki itd.. no zobaczymy co z tego bedzie..

[ Dodano: Czw Mar 22, 2012 20:24 ]
Kur.. ..de. Chyba szybciej kebaby by odpowiedziały niż hamburger za biurkiem. Mam nadzieje, że po prostu konsultuje się z szefostwem, które będzie zainteresowane produkcją bo inaczej to mu tą cole light zabiore.

davidlive - Pon Mar 26, 2012 22:11

i jak co z tymi lampami??
tomii620si - Sro Mar 28, 2012 21:31

Cisza mówi szeptem. Zero odpowiedzi i nie wiem czy pisać do innej firmy czy co robić. Jakieś pomysły??

[ Dodano: Sro Mar 28, 2012 21:31 ]
Dobra złamasy z depo nas chyba olały. Podawajcie jakieś inne firmy to coś wykminimy może z nimi bo mnie strzeli zaraz

zuber84cool - Sro Mar 28, 2012 22:07

Nikt nie podejmie się produkcji takich lamp do nie istniejącej marki i mało popularnych, powoli umierających śmiercią naturalną modeli, takie są fakty. Co innego gdybyś sam złożył zamówienie jednorazowo na jakąś partię kilku tyś. szt. i zaproponował odpowiednią cenę to może by się podjęli takiej produkcji, tak to niestety nic z tego.
tomii620si - Sro Mar 28, 2012 23:57

zuber84cool, Optymistyczny głos w całym wątku haha ;]

Zauważyłeś, że mamy ten sam cytat w podpisach .. hehe

zuber84cool - Czw Mar 29, 2012 01:04

No właśnie zauważyłem ;) ,tylko ja swój mam od nie pamiętam kiedy :D
tomii620si - Czw Mar 29, 2012 10:13

No ja od kiedy pomyślałem, że przydałoby się dać jakiś podpis to mam ;] .
Ogólnie to jest prawda chociaż co do zakrętów to naszych aut nie dotyczy bo nawet szybki kierowca ma szanse przy tym zawieszeniu gdzieś wylecieć z zakrętu ;]

zuber84cool - Czw Mar 29, 2012 10:38

No właśnie, jeśli chodzi o prowadzenie to R600 mają bardzo dobre twardo zestrojone zawieszenie wielowachaczowe i dobrze się prowadzi, samochód jest stabilny, trzyma się drogi i nie przechyla się charakterystycznie w zakrętach, cała Honda. Jak nie wiesz o czym piszę, to przejedź się kiedyś jakimś modelem Daewoo np. Nubira czy Lanos, Oplem Astrą F lub jakimś starszym modelem Fiata. Faktem jest, że wadą R600 jest mała zwrotność co utrudnia manewry w mieście.
tomii620si - Czw Paź 11, 2012 10:09

No właśnie mój jest dosyć miękki.. Na dziurach jezdze jak lord tam gdzie ciotki acco CL7 twardo mnie tłucze po dupie. Zresztą u koleżki na osiedlu jak jechałem to w zakręcie docisnąłem i podpierałem się lusterkami o asfalt a koleś z tyłu CLK W209 AMG nawet nie drgnął i się śmiał ze mnie zebym se szczotki na lusterka zamontował to będę mu drogę zamiatał. A amory mam dobre bo sprawdzałem ostatnio na stacji diagnostycznej. Ogólnie mój jest kanapa i dobrze mi tak ;] .
Kurde ostatnio powiem Ci, że nad następcą rover'ka i nie mogę nic znaleźć. Albo ujowo wykonane w środku albo twarde albo mnie nie stać także Rover mi popsuł światopogląd.

A co do lamp. No trzeba próbować. Może jakaś firma się zgodzi ruszyć z projektem tylko trzeba szukać a więc dajecie firmy. Czas ich zespamować

[ Dodano: Czw Paź 11, 2012 04:18 ]
A ja dalej nie poddałem tematu. Znalazłem dwie firmy w PL które robia lampy na zamówienie i napisałem do nich maila o wykonanie lamp lub chociaż kloszy do naszych Roverków na tył z białym kierunkiem. Jeśli się zgodzą robię od razu sobie lampy na przód w soczewce u nich jeżeli koszt nie będzie bóg wie jaki a jak nie to kupie takie lampy i je jakoś wkomponuje w nasze: Aukcja - ma być odbłyśnik wielolustrowy na długich i ładnie obudowana soczewka ;] . (oczywiście wszystko tak aby świeciło prawidłowo)


Dla ludzi którzy nie wierzą, że może się udać:
środek lampy wychodzi bez najmniejszego ale. Przy użyciu gratów ze starej lampy z A4 na pewno coś ładnego wyjdzie ;] ale koniec OT o przodzie. Czekam na odpowiedź z tych firm i jak coś to dam znać na forum

[ Dodano: Czw Paź 11, 2012 10:09 ]
No i mamy lampy. 150zł sztuka ;] Mówiłem, że sie da?

farek - Czw Paź 11, 2012 10:11

up ;)
tomii620si - Czw Paź 11, 2012 10:14

A może rozwiniesz?? hehe. Super. Mega sie ciesze, że są w stanie zrobić te lampy. Będą to pierwsze tuningowe lampy do Roverów 600 ;] Jeszcze wynegocjuje jakieś soczewki z nimi dla siebie i za kilka lat jak będę widział nie ori lampy to będę wiedział, że to dzięki mnie. Mam radochę teraz przed kompem ;]
EquinoX - Czw Paź 11, 2012 10:54

Który projekt są w stanie zrobić ? ;p
tomii620si - Pią Paź 12, 2012 13:28

Ja się pytałem o te: ze względu, że sa najbardziej uniersalne. Były 3 propozycje. Te, z ciemnym kierunkiem i całe czarne więc wybrałem te bo kierunek i R zawsze można przyciemnić folią/sprayem aby wyglądało to jak ori lampa a czarnego kierunku się niestety nie wybieli.

Dobra bo jeszcze przeczytałem coś o clearach to może i takie zrobimy - pisać do nich czy są w stanie wykonać te lampy w technologi clear / pól clear (tak aby to wyglądały na ori lampy a nie jak cleary w e36 że z kilometra widać, że coś tu nie tak).

Kto jest za clearami??

Pisząc Clear mam na myśli coś takiego:

a nie takie badziewiactwo:
.

Kto za Clearem kto za pozostawieniem formy naszych ori lamp tylko biały kierunek??

[ Dodano: Pią Paź 12, 2012 13:28 ]
Ktoś chętny w ogóle bo coś temat ucichł w temacie lampy do R600.

I ktoś tutaj ogarnia program od powiększania cycków (PS) tak aby zrobić wizualizacje Rover'a 600 z clearami ??

slax - Pią Paź 12, 2012 20:13

tak na szybko. ale mnie sie to nie widzi. IMHO to do r600 nie pasuje, najlepiej wygladaja OEM lampy
tomii620si - Sro Paź 17, 2012 12:05

Nieno nie chodziło mi pół na pół tylko takie jak mamy ori ale w technologi clear to bo to fakt nie wyglada. Ale fakt. Cleary same w sobie dziwnie wyglądają troche. Ale głównie chodzi o to aby zrobić inny kolor kierunków. np. Biały zamiast pomarańczowego. Tak jak w moim poście powyżej. I wtedy jak ktoś robi shadow to może przyciemnić i to bedzie ładnie wyglądało a nie tak jak te lampy malowane strasznie ciemno i to już tak ładnie nie wygląda. Albo zostawić tak jak jest teraz w przypadku np. srebrnego R.

[ Dodano: Pią Paź 12, 2012 22:08 ]
Znalazłem cleary od astry F i prawdę mówiąc nie wygląda to bosko. Także ja jestem za ori tylko ze zmienionym kolorem kierunków:


[ Dodano: Sro Paź 17, 2012 12:05 ]
Widzę temat umarł także dupa.

W każdym razie jakby ktoś był zainteresowany to pisać do mnie na PW.
Pozdrawiam.

Puki66 - Wto Lis 13, 2012 12:35

Tomii i co z tymi lampami bo chętnie bym przygarną ori do siebie:)
tomii620si - Sob Lis 17, 2012 01:29

Chwilowo odpuściłem ponieważ ja jestem na etapie zmiany auta na Ti a inni nie byli jak widać w temacie zainteresowani. Jeśli chcesz do pisz na PW dam Ci namiary na firmę która Ci to wykona i napisze wszystko co i jak.
W każdym razie szukałem po innych forach na świecie to będziemy mieli pierwsze tuningowe lampy do R600 na świecie ;] :twisted:

PS: No i jakie chcesz? Bo firma jest w stanie wykonać cały biały kierunek jak wsteczny lub zrobić cały czarny który będzie estetycznie wyglądać jak ori a nie jakieś wieś przyciemnianie pomarańczowego kierunku.

(bez urazy dla tych którzy mają przyciemnione ale kojarzy mi się ten zabieg po prostu z golfem III)

[ Dodano: Sob Lis 17, 2012 01:29 ]
Wersja white:


Wersja smoke:


- za to zdjęcie sory ale nie mam Photoshopa i robione to było w dupnym programie dlatego i taki sam efekt