Zobacz temat - [R25] wymiana żarówek konsoli srodkowej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] wymiana żarówek konsoli srodkowej

Guciek - Sro Mar 28, 2012 23:03
Temat postu: [R25] wymiana żarówek konsoli srodkowej
Witam
jak wymienić żarówki od podświetlania halogenów i podgrzewania szyby bo świeci ten kwadracik tylko po wciśnięciu, a nie ikona na przycisku
oraz od nawiewu bo tam to ledwo co świeci trochę świeci ale kiepsko tak więc co trzeba zdemontować i jak? oraz jakie żarówki potrzebne będą?

chudson - Sro Mar 28, 2012 23:20

Podważasz przycisk , wyciągasz całego i od spodu masz dwa kółka na śrubokręt, przekręcasz i żarówka wyciągnięta ( jedna to podświetlenie druga ten kwadracik jak sie włączy ) można dokupić samą zarówke i przełożyć (ale stary plastik potrafi sie wykruszyć ) można kupić też całą zarówke z oprawką lub zamiennik diodowy ( trzeba odpowiednią stroną wkręcić i czasami nie stykają )

Aby dostać się do konsoli trzeba więcej roboty , o ile dobrze pamiętam ( ale dawno tego nie robiłem ) to całą obudowę tunelu trzeba zdjąc i dopiero śruby odkręcamy , odchylamy panel nawiewu i wymieniamy

Guciek - Czw Mar 29, 2012 00:15

czyli przyciski od halogenów i podgrzewania szyby pojedynczo sie podważa
okej dzieki myslałęm ze caly panel z guzikami wychodzi

czyli od nawiewu to muszę rozmontować jakoś cały ten czarny plastik dookoła nawiewu radia i tych przycisków od halogenów i podgrzewania szyby

Dzięki :)

chudson - Czw Mar 29, 2012 07:28

ad1. tak

ad2. tak, konsola jest jednym całym elementem nachodzącym aż na dźwignie biegów

śrubki są po bokach ( nie pamiętam czy pod przyciskami szyb również ) i chyba jedna jest za popielniczką po jej wyciągnięciu. Od góry ( nad prazyciskami ) panel trzyma się na zatrzaski i trzeba podważyć i pociągnąć.

Dostęp do zarówek bez odczepiania linek nagrzewnicy i tak nie będzie łatwy jak ma sie duże ręce ;)

Gacor - Czw Mar 29, 2012 14:13

chudson a jakie są tam żarówki pod konsolą jakie oznaczenie wiesz może? :P
leszczu - Czw Mar 29, 2012 16:19

Panowie, temat wielokrotnie poruszany na forum. Wystarczy poszukać. :grin:
Guciek - Czw Kwi 12, 2012 22:28

Gacor napisał/a:
a jakie są tam żarówki pod konsolą jakie oznaczenie wiesz może? :P

te pod ogrzewaniem tylnej szyby i przeciwmgielnego tylnego nie wiem jakie maja oznaczenia są cholernie małe z taka jak by plastikowa obwódką, a same żarówki są wielkości lepka od zapałki pokryte czymś jak by gumą/farbą ciężko określić

Panowie dałem rade wyjąć ogrzewanie szyby i tylne przeciwmgielne, ale jak wyjąć od przednich halogenów ??

chudson - Pią Kwi 13, 2012 08:52

tak samo powinien wyjść , żaróweczki mają kapturki silikonowe w oryginale ( ze starości sie przyklejają i kruszą przy próbie zdjęcia )
drogba - Pią Kwi 13, 2012 09:38

Firma Concord z Lidzbarka Warmińskiego posiada takie żaróweczki ledowe... sam tam kupowałem.... sprzedaż prowadzą tez poprzez allegro.