Zobacz temat - [R45] Błąd Poduszek NR 40 / Błąd silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Błąd Poduszek NR 40 / Błąd silnika

NiceMan - Pon Kwi 02, 2012 17:54
Temat postu: [R45] Błąd Poduszek NR 40 / Błąd silnika
Witam
Od praktycznie kupna auta wyskakuje mi błąd silnika. Myślałem, że to od przepływki wymieniłem ją bo była i tak do wymiany. Co jakiś czas pojawia mi się bład SRS.
Po kupnie auta były pasy wystrzelone (tak mi się wydaje) od strony kierowcy nie zwijały się. Wymieniłem je na "nowonabyte" czyli używane. Ale błąd nie znikną.
Dzisiaj przy wymianie oleju i wielu pierdół znajomy mechanik podłączył komputer BOSHa i mówi, że wyskakuje błąd NR 40 od poduszek powietrznych nie da się ich wykasować.
Jakie kroki mogę poczynić aby się pobawić i posprawdzać co z tymi poduszkami ?


Pozdrawiam

Remigiusz - Pon Kwi 02, 2012 18:02

NiceMan, Napinacze mogą wystrzelić gdzie się wpina pas tam jest taka rurka i to przesuwa cale mocowanie pasa do fotela do tylu.

A wszystkie wtyczki pod fotelami są ok warto je potraktować Sprayem do styków :wink: SRS się nie da wykasować on sam zgaśnie jak wszystko jest ok , no chyba ze był jednak wybuch w aucie to ina bajka :wink:

NiceMan - Pon Kwi 02, 2012 18:04

remi powiem Ci tak. Jak oglądaliśmy auto z Colinem to oceniamy, że auto było malowane z boku. Może było wystrzelone ale jak to sprawdzić.... Quwa zielony jestem w tym :P

Musze do Gawina zadzwonić może on by zrobił rekonesans xD

EDIT:
Po rozmowie z Gawinem... Powiedział, że to nie możliwe żeby błąd poduszek pokazywało jako błąd silnika... Nie wiem sam ;/
Może macie jakieś pomysły?




Pozdro

jerzy53 - Pon Kwi 02, 2012 20:29

Bład silnika świeci na żółto , a błąd poduszek to inna kontrolka czerwona ( SRS ) .
Najczęściej ( miałem identyczną sytuację ) to zanieczyszczona wtyczka pod fotelem pasażera lub kierowcy ( u mnie była to wtyczka od poduszki w fotelu pasażera ) .
Wystarczylo wypiąć wtyczkę i psiuknąć sprejem czyszczącym i jak ręką odjął , od ponad pół roku wszystko OK .

Remigiusz - Pon Kwi 02, 2012 20:48

NiceMan, Z "Check engine" jedz na T4 bo to nic do SRS nie ma wspólnego :wink:
NiceMan - Pon Kwi 02, 2012 21:11

Nie ma we Wrocku T4 ;/


Pozdro