Zobacz temat - [R400] Środkowy tłumik od Golfa?..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Środkowy tłumik od Golfa?..

r0wl3n - Nie Maj 06, 2012 18:36
Temat postu: [R400] Środkowy tłumik od Golfa?..
Witam,

po tym jak uporałem się z wymianą kata., to dowiedziałem się, że rozsypał mi się jeszcze środkowy tłumik... Pojechałem do tłumikarza, który robił mi wcześniej wydech. Zmierzył mój środkowy tłumik i powiedział, że będzie pasował tańszy tłumik z golfa... Niestety nie mogłem się go dokładnie wypytać o to "pasowanie", bo to nie ja pojechałem do niego z moim autem. Dla mnie trochę dziwna sprawa dobierać tłumik z golfa, przecież to mogą być dwa różne silniki o innych mocach. Nie chciałbym żeby mojemu autku zmalały osiągi. Nie chciałbym też, żeby chodziło głośniej, bo w końcu wydałem 310zł na wstawienie uniwersalnego kata, żeby nie wstawiać rury i się opłaciło, bo auto chodzi tak jak wcześniej.

[ Dodano: Nie Maj 06, 2012 18:36 ]
Nikt nie odpowie, czy takie działanie nie podziała źle na osiągi mojej R-ki? ;p

sobrus - Pon Maj 07, 2012 09:42

Wadliwie dobrany wydech oczywiście ma wpływ na osiągi, ale czy ten od golfa jest zły czy dobry to nie wiem...
Adrian - Pon Maj 07, 2012 10:22

r0wl3n napisał/a:
Zmierzył mój środkowy tłumik i powiedział, że będzie pasował tańszy tłumik z golfa
Tak z ciekawości... Ile kosztuję tłumik środkowy do Golfa? Do R400 kupisz taki za 110 PLN. Oto przykład: http://allegro.pl/tlumik-...2270184133.html
HiS - Pon Maj 07, 2012 11:23

Te tłumiki od polmostrów są niezłe i ceny również atrakcyjne więc ten tłumikarz niech sobie daruje jakieś "rzeźby" bo dla 30-40zł (o ile mniej) nie warto kombinować.
r0wl3n - Pon Maj 07, 2012 12:03

No tutaj tłumik za polmostrów jest za 130zł z wysyłką. On nowy tłumik od golfa ma za 69zł , czyli 60zł taniej...
HiS - Pon Maj 07, 2012 12:10

60zł taniej ale auto to nie przymus i montowanie w nim części w myśl najtaniej aby tylko jeździł to jednak wg mnie mija się z celem. Poza tym tłumik musi być dobrany do parametrów silnika.