Zobacz temat - [R200] Dziwne dzwonienie drążka biegów (chyba).
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Dziwne dzwonienie drążka biegów (chyba).

KNA - Czw Maj 10, 2012 20:25
Temat postu: [R200] Dziwne dzwonienie drążka biegów (chyba).
Koledzy mam problem. Od jakigoś czasu dzwoni mi coś przy drażku zmiany biegów. Na poczatku myślałem, że w schowku (tym pod zapalniczką) leżą jakieś drobniaki i tak dzwonią delikatnie, w końcu mnie to zaczynało denerwować, chcę je wyjąć patrzę, a tam pusto. Myślę może to bryloczek uderza o pilot i o moje kolano i tak dzwoni, ale też nie, i wyszło, że to ten nieszczęsny drążek. Dzwoni to jak napisałem, jakby w tamtym schowku były jakieś drobniaki. Co najdziwniejsze nie dzwoni to bardzo mocno, tylko tak lekko i nie cały czas tylko podczas popuszczania lub delikatnego dodawania gazu, czasem przy hamowaniu lub jednostajnej prędkości i tylko na 1, 2 i 3 biegu czyli ogólnie przy mniejszych prędkościach. Ma ktoś pomysł co to może być? W tamtym roku wymieniałem skrzynię bo stara się rozkraczyła i mam nadzieję, że to nie pada znów ta "nowa".
rovek - Czw Maj 10, 2012 20:51

Wjedź na kanał i obadaj tylną poduszkę silnika, poruszaj też drążkami, może na kulkach wyrobił się luz albo wygięły się i uderzają o siebie.
hudy23_1985 - Czw Maj 10, 2012 22:30

u mnie wyrobiło sie takie cuś przykręcone do sciany grodziowej(takie jabko) i napie... jak sie po dziurach jedzie, Najgorsze ze nigdzie tego kupic nie moge
Ukor - Pią Maj 11, 2012 19:13

Mam ten sam problem... na 1,2,3 i 4 biegu przy jednostajnej prędkości i 1500 obrotach. Najpierw myślałem ze to to z pod maski, rurka od klimy uderza o alternator w wyniku drgań, bo mam tam urwany uchwyt i jest luźno. Ale po podłożeniu gąbki po nią nadal coś dzwoniło. No i okazało się ze to właśnie ta wajcha od zmiany biegów... Jak słyszę ze dzwoni, przytrzymuję ją ręką i dzwonienie ucicha. Więc mam 100% pewności ze to to...:) Tylko jak się pozbyć tego wkurzającego dźwięku...?
tronsek - Pią Maj 11, 2012 19:33

Ukor, Przeczytaj TEN ARTYKUŁ a dowiesz się, jak sobie poradzić z tym problemem.
Ukor - Pią Maj 11, 2012 19:42

Dzięki... Niby zapoznałem się z FAQ, lecz ten temat musiał mi umknąć ;)
leszczu - Sob Maj 12, 2012 13:01

tronsek napisał/a:
Ukor, Przeczytaj TEN ARTYKUŁ a dowiesz się, jak sobie poradzić z tym problemem.

U KNA, będzie ten mechanizm trochę inaczej wyglądał. Ale zasada jest ta sama. KNA, Trzeba wjechać na kanał/podnośnik i obadać sprawę.

hudy23_1985 - Sro Maj 16, 2012 18:17

U mnie wiem ze TEN alement jest do wymiany