Zobacz temat - [R200] Zamek drzwi kierowcy i centralny zamek ciągle pracuje
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Zamek drzwi kierowcy i centralny zamek ciągle pracuje

cyklopuss - Pią Maj 11, 2012 00:00
Temat postu: [R200] Zamek drzwi kierowcy i centralny zamek ciągle pracuje
Witam, poczytałem już dużo tematów związanych ze sprawą centralnego zamka. Uprzedzam od razu, wiązka tylnej klapy już dawno odrestaurowana,
Ostatnio podarowane mi zostały drzwi od MG ZR, oraz fotele kubełkowe, łącznie z tylnymi siedzeniami oraz zderzak. Wszystko to przez majowy weekend przemalowaliśmy ze szwagrem na oryginalny kolor R200 LQW (antracyt)...
dobra a teraz wracamy do tematu sprawy.
otóż całe drzwi łącznie z wiązką kabli itd, itp, zostały zamontowane z MG do mojego R 200.
szyby elektryczne działają ok, lusterka (znana sprawa) kieruję w lewo przestawia się w prawo, kieruję w dół przestawiają się w górę itd., ale to nieważne...

problem polega na tym że dziś w drodze do domu, stojąc sobie w korku na wisłostradzie nagle zaczął dobiegać do mnie hałas. Po paru chwilach zorientowałem się że to ani lusterka ani szyba.
Stanąłem na poboczu i:
gdy przekręciłem kluczyk w stacyjce na ON zaczęło dochodzić buczenie/wycie z siłownika zamka. wystarczyło przekręcić na OFF i cisza. Zdjąłem boczek od strony kierowcy, odpiąłem centralny zamek i po włączeniu stacyjki cisza, wszystko OK.
sprawdzałem miernikiem kostkę od C.Z. i po przekręceniu kluczyka w stacyjce pojawia się 12V.
pyt. 1: czy to normalne?
pyt. 2: padł zamek w drzwiach czy coś z elektryką po przekładce drzwi z MG do R 200 jest nie halo?
to ciągłe buczenie, jakby siłownik ciągle się miotał niepokoi mnie bo nie wiem czy nagle nie zacznie się coś jarać... a do gaśnicy w bagażniku dość długa droga....

wiem że rozpisałem się jak tylko, ale zawsze staram się wszystko dokładnie opisać ;)

rovek - Pią Maj 11, 2012 09:08

Spróbuj podłączyć zamek ze swoich starych drzwi i wtedy zobaczysz czy problem jest w elektronice czy w konstrukcjach zamków.
leszczu - Sob Maj 12, 2012 13:09

Właśnie te zamki, chyba się różnią, więc zrób tak jak rovek, radzi. :wink:
cyklopuss - Sob Maj 12, 2012 13:12

prawe drzwi działają ok, no ale tam jest siłownik slave.
dopiero za jakieś 2 tygodnie będę mógł zdobyć stary zamek do tego czasu wtyczka odłączona (teraz wchodzę do domu i myślę "czy na pewno zamknąłem kluczykiem drzwi kierowcy?" - przyzwyczajenie z pilota....)