Zobacz temat - [R416 Tourer] Podświetlenie zapalniczki i popielniczki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R416 Tourer] Podświetlenie zapalniczki i popielniczki

gierczol - Sob Maj 12, 2012 15:42
Temat postu: [R416 Tourer] Podświetlenie zapalniczki i popielniczki
Posiadam Tourera z wnętrzem okrąglaka, więc udałem się do działu dla Roverka 200 RF. Powiedzcie mi proszę, czy zapalniczka jest podświetlana w około oraz czy w popielniczce występuje jakieś światełko podświetlające ją ?
rovek - Sob Maj 12, 2012 17:21

O, mój ulubiony roverek. Zapalniczka jest podświetlana dookoła, najczęściej przy wyjmowaniu radia wypada przewód masowy lub wysuwa się dioda z wkładu zapalniczki tracąc plus. W popielniczce nie ma światełka ale od góry w konsoli środkowej jest miejsce na umieszczenie diodki.
gierczol - Sob Maj 12, 2012 17:44

I to chciałem usłyszeć :) W konsoli zauważyłem miejsce na diodkę, coś pomyślimy w przyszłości :) Kwestia zapalniczki to trochę bardziej skomplikowana jak dla mnie, chciałem wyjąć ją, ale przeszkadza ta diodka przy niej. Plus podłączyłem i dalej nie święci. Jak zdemontować diodę z zapalniczki?
leszczu - Sob Maj 12, 2012 17:46

Cytat:
Jak zdemontować diodę z zapalniczki?

Musisz cały wkład zapalniczki wyjąć. :wink:

gierczol - Sob Maj 12, 2012 17:48

leszczu napisał/a:
Cytat:
Jak zdemontować diodę z zapalniczki?

Musisz cały wkład zapalniczki wyjąć. :wink:


Czyli wymontować ją z tego pomarańczowego czegoś, co jest podświetleniem?

leszczu - Sob Maj 12, 2012 17:50

gierczol napisał/a:
leszczu napisał/a:
Cytat:
Jak zdemontować diodę z zapalniczki?

Musisz cały wkład zapalniczki wyjąć. :wink:


Czyli wymontować ją z tego pomarańczowego czegoś, co jest podświetleniem?

Właśnie nie, bo cały wkład zapalniczki jest połączony z tym pomarańczowym plastikiem.

gierczol - Sob Maj 12, 2012 17:52

leszczu napisał/a:
gierczol napisał/a:
leszczu napisał/a:
Cytat:
Jak zdemontować diodę z zapalniczki?

Musisz cały wkład zapalniczki wyjąć. :wink:


Czyli wymontować ją z tego pomarańczowego czegoś, co jest podświetleniem?

Właśnie nie, bo cały wkład zapalniczki jest połączony z tym pomarańczowym plastikiem.


Zatem jak to zdemontować ? Przez otwór w konsoli zapalniczka nie wylezie ani w jedną ani w drugą stronę. Z przodu średnica jest większa niż otwór, zaś z tyłu przeszkadza miejsce na diodkę. Jakieś patenty na to?

leszczu - Sob Maj 12, 2012 18:07

Powinna wysunąć się do środka wnętrza.
gierczol - Sob Maj 12, 2012 18:13

leszczu napisał/a:
Powinna wysunąć się do środka wnętrza.


Jest to niemożliwe, gdyż przeszkadza mocowanie (?) diodki, która ma ją podświetlać. Inne rozwiązania?


W manualu znalazłem, że obudowę diodki można wyjąć, a sam korpus zapalniczki jest demontowany z plastikowej otoczki, która jest podświetleniem. Jutro to ogarnę. :)

leszczu - Sob Maj 12, 2012 18:26

gierczol napisał/a:
leszczu napisał/a:
Powinna wysunąć się do środka wnętrza.


Jest to niemożliwe, gdyż przeszkadza mocowanie (?) diodki, która ma ją podświetlać. Inne rozwiązania?

Teraz podpatrzyłem, że ten pomarańczowy plastik jedna się oddziela od samego wkładu. Inne rozwiązania?? Można się jeszcze dostać przez wnękę radia. :wink: