Zobacz temat - [R75]Ciężko wchodzą biegi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Ciężko wchodzą biegi

wopal99 - Pon Maj 14, 2012 16:28
Temat postu: [R75]Ciężko wchodzą biegi
Witam. Od niedawna stałem się posiadaczem ROVERA 75 2.0 V6 przesiadając się z Omegi 2.5 V6.
Mam pytanko. Moją uwagę przykuło to że ciężko wchodzą biegi ale tylko w tedy gdy wdepne troche gaz i osiągnę wyższe obroty. Jak jeżdzę normalnie tzn. do 3000 to wchodzą dobrze. Przeczytałem już chyba wszystkie artykuły na ten temat i odpowietrzałem nawet sprzęgło według porad znalezionych na forum lecz bez rezultatów. Czy któś z Was spotkał się z takim problemem? Pozdrawiam

kris-tofer - Pon Maj 14, 2012 23:24

wopal99 napisał/a:
Czy któś z Was spotkał się z takim problemem?

tak
Masz zapowietrzone sprzęgło

wopal99 - Wto Maj 15, 2012 08:05

Ale przecież odpowietrzałem i zero poprawy. Siedziałem chyba ze dwie godziny. Odpowietrzałem kilka razy, w auto i runda, i za każdym razem zpowrotem na warsztat i nic i tak chyba z pięć razy.
kris-tofer - Wto Maj 15, 2012 09:22

a płynu do zbiorniczka pompki sprzęgła dolałeś?

[ Dodano: Wto Maj 15, 2012 09:22 ]
przepatrz pompę czy się z niej leje płyn czy nie i czy na łączeniu skrzyni biegów i silnika jest mokro od płynu. Tam idzie płyn hamulcowy DOT 4

wopal99 - Wto Maj 15, 2012 18:00

Wycieków żadnych nie widać nigdzie. Płyn oczywiście że dolewałem. Najpierw pompowałem na odkręconym odpowietrzniku żeby stary płyn wypchnąć a później dolewałem nowy i jak w instrukcji "odkręcić odpowietrznik, sprzęgło down, zakręcić odpwowietrznik, sprzęgło up, płyn" i tak w sumie kilkanaście razy
Boncky - Wto Maj 15, 2012 22:41

wopal99 napisał/a:
Wycieków żadnych nie widać nigdzie. Płyn oczywiście że dolewałem. Najpierw pompowałem na odkręconym odpowietrzniku żeby stary płyn wypchnąć a później dolewałem nowy i jak w instrukcji "odkręcić odpowietrznik, sprzęgło down, zakręcić odpwowietrznik, sprzęgło up, płyn" i tak w sumie kilkanaście razy



żeby wypłukać układ musisz całkowicie wykręcić i wyciągnąć odpowietrznik i wtedy popompować jak przy odpowietrzaniu a najlepiej wyciągnąć pompkę i ja wypłukać i przewód wtedy przelać płynem, na 100% będzie syf, zapewne też kończy Ci się sprzegło

wopal99 - Czw Maj 24, 2012 21:49

Wycieków nie ma. Odpowietrzałem co trzeci dzień po kilka razy. Za każdym razem odkręcałem odpowietrznik żeby stary płyn wypompować i nic. Płyn podczas odpowietrzania jest łądny i nie bródny. O co chodzi? A może to wina jakiego docisku? Już mnie to wku.... Jadę sobię trasą chce wyprzedzić i przyredukować ta 3 bieg i żebym go na siłe nie włożył to sam nie wejdzie. Proszę o pomoc