Zobacz temat - [R25] CZUJNIK CIŚNIENIA KLIMATYZACJI
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] CZUJNIK CIŚNIENIA KLIMATYZACJI

Raku83 - Wto Maj 15, 2012 15:08
Temat postu: [R25] CZUJNIK CIŚNIENIA KLIMATYZACJI
Witam drodzy koledzy i koleżanki, mam pytanie, czy jeśli wykręcę czujnik ciśnienia klimatyzacji to czy rozszczelnię w ten sposób instalację i wszystko wyleci? Czy mogę spokojnie wymieniać?
AndrewS - Wto Maj 15, 2012 22:51

No oczywiście ze rozszczelnisz
chudson - Sro Maj 16, 2012 07:24

U mnie w okolicy jest gościu do którego można pojechać spuścić czynnik , wrócić do garażu naprawić co trzeba i pojechać do niego nabić go z powrotem. Bierze wtedy tylko za usługę kilka dych. Zawsze to taniej niż dawać mu do wymiany czujnik lub puścić czynnik w powietrze.
ttrrool - Sro Maj 16, 2012 14:19

Z tego co się orientuje pod tym czujnikiem zakładane są zaworki więc teoretycznie czynnik nie powinien uciec ale często po tylu latach przestają one trzymać. W skodzie kolegi wykręcaliśmy i nic nie uciekało natomiast już w golfie zaworek nie trzymał możesz spróbować powoli odkręcać i słuchać czy ucieka.
bociannielot - Sro Maj 16, 2012 15:34

ej ja przerabiałem temat - elektryk który zdiagnozował kazał w zakładzie od klimy wymieniać bo mówił że właśnie czynnik cały wyleci :ok:
chudson - Sro Maj 16, 2012 21:56

Cytat:
Z tego co się orientuje pod tym czujnikiem zakładane są zaworki


Gdyby pod czujnikiem był zawór uniemożliwiający wyciek po wykręceniu czujnika to czujnik by nie miał sensu bo by nie działał. No chyba ,że nie zaworek a membranę oddzielnie wkręcaną ,która wywierała by nacisk na czujnik ale nie spotkałem się z takim rozwiązaniem jeszcze.

ttrrool - Czw Maj 17, 2012 11:01

chudson napisał/a:
Gdyby pod czujnikiem był zawór uniemożliwiający wyciek po wykręceniu czujnika to czujnik by nie miał sensu bo by nie działał


Zaworek po wkręceniu czujnika otwiera się i odwrotnie (chyba że jest uszkodzony)

Raku83 - Czw Maj 17, 2012 18:21

W sobote planuję zabrać się za temat (jeśli dostanę czujnik) , także jak coś to dam znać