Zobacz temat - [R200]Problem ze skrzynią
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200]Problem ze skrzynią

face2 - Wto Maj 15, 2012 18:30
Temat postu: [R200]Problem ze skrzynią
Witam.

Przeszukałem tematy dotyczące mojego problemu, ale nigdzie nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytania. Konkretnie dotyczą one rodzaju skrzyni biegów. Mam Roverka 214i z 1997 roku. Ostatnio moja skrzynia zaczęła rzęzić, więc mój dobry mechanik polecił jej wymianę, argumentując zużyciem łożyska. Wybrałem się po okolicznych szrotach na poszukiwania. Znalazłem dwie sztuki o symbolu 5C35. Szperając po forum znalazłem wyjaśnienie, że ten symbol pasuje do silnika 1,1. Ja mam 1,4 i do tego w LPG. Moje pytania brzmią:

1> Czy mogę założyć u siebie taką skrzynię 5C35, jeśli tak to jakie będą następstwa tego montażu. Tzn co trzeba przerobić i czy auto nie będzie się mulić?
2> Gdzie konkretnie znajduje się oznaczenie modelu skrzyni biegów? Ja moje odczytałem z naklejki. Przeszukałem całą obudowę skrzyni i nigdzie nie było wytłoczone oznaczenie jej modelu. Może coś przeoczyłem.
3> Jaki inne modele skrzyni mogę zainstalować w moim aucie?
4> Czy skrzynia biegów od diesla będzie pasować do mnie a jeśli nie to dlaczego ?
5> Czy ma ktoś do sprzedania skrzynię biegów 5C39? Jeśli tak proszę o info :D

Przepraszam za nadmiar zapytań, ale tylko tu jestem w stanie się czegoś konkretnego dowiedzieć. Dla gościa ze szrotu, skrzynia to skrzynia i "wszyscy brali więc będzie dobra".

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

leszczu - Wto Maj 15, 2012 18:34

face2, wszystkie twoje pytania były już opisywane na forum. Słabo szukałeś.
face2 - Wto Maj 15, 2012 18:37

Wśród wielu dyskusji na forum ciężko jest wychwycić szczegóły interesujące mnie konkretnie. Mimo to, czy mógłbyś pokrótce udzielić mi odpowiedzi?
leszczu - Wto Maj 15, 2012 20:47

W silnikach 1.1, 1.4i, 1.4Si, 1.6, występowały skrzynie R65, przy czym w 1.6 były inne przełożenia.
W silnikach 1.8, 1.8VVC i w dieslach występowały PG1.
W nowszych generacjach silników k-series nic się nie zmieniło do 2003, gdzie do silników benzynowych wkładano już skrzynie fordowskie IB5, pomijając oczywiście 1.8 i 1.8VVc gdzie dalej stosowano skrzynie PG1.

Fafnoscie - Sro Maj 16, 2012 17:32

Dopytam, ponieważ mam podobny problem... Czy liczba zaworów wpływa na wybór skrzyni (8v, 16v) ? Czy mógłbym do mojego 1.4 8v '98 zamontować skrzynię z "polonez rovera 1.4", lub jakiegokolwiek innego auta (zamiennika), np. z hondy ?

ps. gdzieś wyczytałem że z roverka 400 pasuje albo nawet z peugeota 205 - ale to są dane BARDZO niepewne :P

leszczu - Sro Maj 16, 2012 17:36

Fafnoscie napisał/a:
Czy liczba zaworów wpływa na wybór skrzyni (8v, 16v) ?

Nie.
Fafnoscie napisał/a:
Czy mógłbym do mojego 1.4 8v '98 zamontować skrzynię z "polonez rovera 1.4", lub jakiegokolwiek innego auta (zamiennika), np. z hondy ?

Nie.

rovek - Sro Maj 16, 2012 22:42

Fafnoscie napisał/a:
ps. gdzieś wyczytałem że z roverka 400 pasuje albo nawet z peugeota 205 - ale to są dane BARDZO niepewne :P
Z 400 od 1.4 i 1.6 możesz zakładać.